Tomasz Kulesa23.01.2014
iPhone 5C okazał się najlepszym smartfonem…

Kupując jakieś urządzenie posiadające 16 GB pamięci wbudowanej tak na prawdę dostajemy tylko jakiś procent pojemności z tej deklarowanej przez producenta. W tej kwestii najlepszym smartfonem okazał się być iPhone 5C.

Właśnie iPhone 5C zdeklasował wszystkich swoich rywali w tym teście pozwalając na instalację aż 12,60 GB danych z 16 wcześniej deklarowanych przez producenta. Wiadomą rzeczą jest to, że na naszym urządzeniu zainstalowany jest system, który zajmuję jakąś część pojemności. Drugie miejsce zajmuje tutaj Nexus 5 dając nam 12,28 GB dostępnego miejsca.

iphone5c

Najgorzej w całym teście wypadł oczywiście Samsung Galaxy S4, który pozwala nam zagospodarować przestrzeń 8,56 GB. Przyznam szczerze, że wygląda to tragicznie z punktu widzenia fana Samsunga.

Apple’s more affordable (relatively) iPhone, the 5c, is the most generous of the 16GB phones we’re recently tested, giving you 12.6GB of memory (79%) to play with. Meanwhile Google’s new Nexus 5, which runs on the Android operating system like the S4,, is relatively bloatware free with 12.28GB (77%) of usable space. The iPhone 5s is in bronze position, providing 12.2GB (76%) of usable storage.

Nigdy deklarowana przez producenta pojemność nie będzie faktyczną dostępną do przechowywania naszych plików ale kupując smartfona o pojemności 16 GB wypadałoby mieć chociaż 12 GB wolnego miejsca. W tym wypadku Apple znowu jest górą nad swoimi konkurentami.

Źródło: Flickr.com CC
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl
@thometomasz
 • Sebastian

  Zgadzam się- jako posiadacz Galaxy S4 jestem zawiedziony ilością pamięci.

  • Płacisz 3k i jeszcze z 50 % pamięci Cie kroją oj Samsung Samsung

 • Andrzej Kosmala

  Przeszedłem z iPhonea 4s na Samsunga Galaxy Note 3. Jestem szarpany zmiennością uczuć. Napewno Amoled jest lepszy od Retiny.Ale Android jest mniej intuicyjny od Iosa7.Gdyby te 2 firmy zrobiły coś wspólnego ,marzenie.Zresztą w produktach Appla pełno jest Samsunga.

  • Endzio

   Amoled lepszy od Retiny hahaahhahah

   • Andrzej Kosmala

    U mnie w tej chwili na stole leży obok siebie Samsung Galaxy Note 3 oraz iphone 4s oraz ipad mini retina.Z you tuba odtwarzam clip Andrea Bocceli „Love in Portofino”. Obraz na amoled skrzy się kolorami;pozostałe jakby przygaszone chociaż jasność mam ustawioną maksymalnie.
    Nie jestem zawodowcem,jestem fanem użytkownikiem.Jestem fanem Appla,ale co widzę to widzę.I proszę mi nie wmawiać,że blade jest kolorowe!

    • Endzio

     kwestia gustu

    • iDaft

     Tutaj raczej chodzi o to, że AMOLED jest podkoloryzowany.

    • Bo amoled jest przekoloryzowany, biały jest niebieski lub żółty, Apple idzie na jakość i każde urządzenie (poza mini retina) pokazuje 100% pokrycia sRGB. A amoled cóż, przejaskrawione żeby złapać naiwnych, stojących przed ladą w sklepie nie dla idiotów.

  • Cóż amoled na pewno lepszy od retiny nie jest on ma po prostu nie naturalne kolory, przejaskrawione, prxekontrastowane :)

   • Andrzej Kosmala

    A co to znaczy nienaturalne kolory? Trochę mi to przypomina dyskusję o ilości cukru w cukrze. Ludzie mają różną wrażliwość.Mają też różny wzrok, wielkość dłoni. A Apple by nam najchętniej wszystkim skroił chińskie mundurki.Żeby była jasność już raz przechodziłem z Microsoftu do Appla. To bolesny proces.I nie chciałbym przechodzić do innego obozu.Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.Czekam na iPhonea 6 z ekranem w granicach 5 cali.

    • To znaczy takie, że można wziąć zdjęcie zrobione aparatem i wyświetlając je na amoledzie kolory bedą miały podniesiony kontrast

    • Andrzej Kosmala

     Nie powiem,że w Pańskiej argumentacji nie ma też trochę racji.

 • kolo2re

  Test miałby sens w sytuacji gdyby nie rozpatrywać telefonów z możliwością rozszerzenia pamięci czyli np. SGS4 bo to że on wypada słabo w niczym mu nie zaszkodzi.

  Fajnie wypada Iphone, że jednak dostajemy sporo wolnego miejsca i wcale nie jest konieczne kupowanie wersji większej jak do tego nakłaniają w większości wszystkie sponsorowane portale. 16Gb dla „normalnego” użytkownika wystarcza.
  Jaka intuicyjność w IOS? ja się pytam wszystko musimy robić 1 klawiszem. Back i Menu to podstawa. Strasznie brak tych przycisków w IOS.

  Właśnie z powrotem wracam do Samsunga. Jedyna fajna wspólna cecha Samsunga i Apple – fantastyczny fizyczny klawisz. Oby nigdy z nich nie zrezygnowano.

  • Tu raczej chodziło mi o wbudowaną ilość pamięci za którą płacimy :)