Krzysiek Borek22.09.2014
iPhone 6 i 6 Plus miażdżą konkurencję w testach wydajnościowych

Obecne smartfony wyposażone są w takie układy, które pozwalają na bardzo dobrą pracę z urządzeniem. Apple nie zwiększyło ilości rdzeni i pamięci operacyjnej RAM w kolejnej generacji iPhone’a. Nie zmienia to faktu, że urządzenie Apple bardzo dobrze wypada na tle konkurencji.

Obecnie w urządzeniach z Androidem, czy Windows Phone mamy układy z 4 rdzeniowymi procesorami o taktowaniu 2,5GHz lub więcej. Nie znajdziemy takiej mocy w iPhone. Wraz z potężnymi procesorami w parze idzie duża ilość pamięci operacyjnej RAM. Zazwyczaj konkurencja wkłada do urządzeń 2 lub 3GB tej pamięci. Dzięki takiej konfiguracji na urządzeniu zrobimy niemal wszystko, co chcemy.

iPhone 6 i iPhone 6+ mają „rozczarowującą” specyfikację techniczną. Tylko 2 rdzeniowy procesor i 1GB pamięci operacyjnej RAM. Nie zgadniecie, jak wygląda to na tle konkurencji…

Wyniki jednego z testów pokazują, że taka specyfikacja jest wydajniejsza od większości 4 i 8 rdzeniowych urządzeń z systemami operacyjnymi konkurencji. Testy przeprowadził portal Anandtech. Portal ten znany jest z bardzo szczegółowego podejścia do testów urządzeń mobilnych.

W wielu testach wykonanych przez portal okazało się, że iPhone wypadł lepiej od większości konkurencyjnych urządzeń. Nie tylko iPhone’y są wydajniejsze, ale również pracują dłużej na jednym ładowaniu. Nawet iPhone 6 świetnie poradził sobie podczas testów, z paroma wyjątkami.

Poniżej możecie rzucić okiem na wykresy z przeprowadzonych testów.

67821

67822

67823

67824

67827

67828

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Pawel

  Patrząc na te wyniki tylko utwierdzam się w przekonaniu że nie wymienię swojego 5S bo nie warto :)

 • miki

  Dlaczego testy porównawcze dotyczą starych modeli telefonów? Gdzie Xperia Z2 ? Gdzie Galaxy S5 ?

  • darecki

   popatrz dobrze. Jest Galaxy S5

 • To są wciąż niestety teksty reklamowe,bo niby dlaczego 2 rdzenie są lepsze od 4,a 1 GB Ramu lepszy od 3 GB. Nie wykluczam,że tak jest,że komputer w dłoni nie potrzebuje aż tak wyśrubowanych danych jak komputer na biurku. Ale do cholery proszę o fachowe argumenty. Wciąż czekam na fachowe porównanie androida z iOS-em. Bo tutaj jest chyba,jak mówią Niemcy,pies pogrzebany!

  • minicomp

   To sprawdź czemu Pentium D 2×3,2ghz jest gorszy od core 2 duo 2×2.3ghz albo czemu 4gb ramu 533mhz jest gorsze od 2gb 1666mhz to bedziesz wiedział czemu iphone ma lepsze wyniki na „gorszych” prametrach przy mniejszym zużyciu energii…