Michał27.11.2014
iPhone 6 i iPhone 6 Plus wykończą iPada?

Jak wiecie w tym roku, nieco ponad dwa miesiące temu gigant z Cupertino zaprezentował nam i wprowadził na rynek 4,7” iPhone’a 6 i 5,5” iPhone’a 6 Plus.

Jak nie trudno się było domyślić, wprowadzenie przez Apple smartfonów z większymi ekranami spowodowało, że dużo więcej osób woli korzystać z nowego iPhone’a niż iPada – świądczą o tym poniższe wykresy.

Zrzut ekranu 2014-11-27 o 23.31.56

Na powyższych wykresach, które zostały przeprowadzone i opublikowane przez twórców Pocket, widać, że przed premierą nowych iPhone’ów 6 użytkownicy do przeglądania zawartości Pocket używali iPhone i iPad mniej więcej po równo. 55% osób korzystało z iPhone 5s, a 45% z iPada.

Po premierze sytuacja się znacząco zmieniła. Jak widzicie po dwóch miesiącach od premiery dużo więcej osób do przeglądania serwisu używa iPhone 6, bo aż 72% użytkowników, a z iPada już tylko 28%. Spadek wyniósł zatem aż 17% w porównaniu z iPhone 5s.

Jeśli chodzi o większego iPhone 6 to wygląda to następująco: 80% iPhone 6 Plus, iPad zaledwie 20%. Co z tego wynika? Wygląda na to, że iPhone 6 Plus już dziś wielu osobom zastąpił iPada. Co Wy o tym sądzicie?

Źródło: techcrunch.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz