Michał27.11.2014
iPhone 6 i iPhone 6 Plus wykończą iPada?

Jak wiecie w tym roku, nieco ponad dwa miesiące temu gigant z Cupertino zaprezentował nam i wprowadził na rynek 4,7” iPhone’a 6 i 5,5” iPhone’a 6 Plus.

Jak nie trudno się było domyślić, wprowadzenie przez Apple smartfonów z większymi ekranami spowodowało, że dużo więcej osób woli korzystać z nowego iPhone’a niż iPada – świądczą o tym poniższe wykresy.

Zrzut ekranu 2014-11-27 o 23.31.56

Na powyższych wykresach, które zostały przeprowadzone i opublikowane przez twórców Pocket, widać, że przed premierą nowych iPhone’ów 6 użytkownicy do przeglądania zawartości Pocket używali iPhone i iPad mniej więcej po równo. 55% osób korzystało z iPhone 5s, a 45% z iPada.

Po premierze sytuacja się znacząco zmieniła. Jak widzicie po dwóch miesiącach od premiery dużo więcej osób do przeglądania serwisu używa iPhone 6, bo aż 72% użytkowników, a z iPada już tylko 28%. Spadek wyniósł zatem aż 17% w porównaniu z iPhone 5s.

Jeśli chodzi o większego iPhone 6 to wygląda to następująco: 80% iPhone 6 Plus, iPad zaledwie 20%. Co z tego wynika? Wygląda na to, że iPhone 6 Plus już dziś wielu osobom zastąpił iPada. Co Wy o tym sądzicie?

Źródło: techcrunch.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Mecenas Maciek Jasiński

  http://www.iphonehacks.com/2014/11/iphone-6-6-plus-big-enough-to-change-browsing-habits.html dobrze ze nie przepisane z google translatora.
  Duzy plus dla p. Michała

 • Klez

  Posiadam iphone 6+ i iPada i na każdym urządzeniu mam inne programy i używam ich podobnie

 • jak

  Nie procent, a punktów procentowych!

 • Damian Kolendo

  Zastanawiałem się nad zakupem ipada, ale najpierw kupiłem iphone 6 +. Teraz ipad nie jest mi potrzebny.

 • applik

  Dokładnie. Miałem kupić Ipada ale kupiłem Iphone 6 Plusa i nie żałuję, teraz mam 2 w 1.