Krystian30.12.2013
iPhone 6 – jaki będzie?

Od premiery iPhone 5S i 5C minęły już dobre 4 miesiące, najwyższy więc czas zacząć myśleć i szukać przecieków na temat jego następcy. Jak wiadomo, teraz wypada ten „lepszy” rok, w którym Apple pokaże zupełnie nową konstrukcję od początku do końca.

Praktycznie wszystkiego możemy się spodziewać, od zmiany wyglądu – to jest pewniak, po nowe materiały, nowy proces technologiczny zapewniający jeszcze mniej łączeń i lepszą stabilność całości. Zupełnie nowy procesor wykonany w 20nm, oczywiście 64bitach i 2GB pamięci RAM – czego osobiście bardzo bym chciał.

Kolejnym aspektem, który najbardziej mnie interesuje to ekran, po cichu liczę, że Apple się przełamie i zamontuje tam coś w rozmiarze do 5″ oraz nowej jakości Retina2 o rozdzielczości tradycyjnie podwojonej, czyli 2272×1280. Póki co niestety nie przedostały się do internetu żadne przecieki na temat nowej konstrukcji, dlatego znaleźliśmy dla was kilka konceptów wykonanych przez zapaleńców. Dajcie znać, który z nich najbardziej się wam podoba, oraz na co liczycie w iPhone 6.

Jedno jest pewne, ja po swój model, jak co roku, będę stał w kolejce w Dreźnie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Wygląd muszą na 100 % zmienić bo zawsze z nowym numerkiem zmieniają Zobaczymy co wymyślą ;)

  • Dokładnie tak napisałem hehe, czekam niecierpliwie na to już :-D a zostało jeszcze tyle miesięcy ;-/

 • 7

  A jaki jest sens użytkowy tej podwojonej rozdzielczości?
  Albo procesor 20nm. Dlaczego ma mnie to interesować jako klienta?
  Jako klienta w ogóle nie interesują mnie takie rzeczy. Liczę na nowe, ciekawe, przydatne funkcje.

  • Krystian Łazowski

   Jeśli chodzi o innowacje to po cichu liczę na wprowadzenie opatentowanego przez Apple pomysłu na zoom optyczny w iPhone’ie (z wykorzystaniem luster). To by było bardzo ciekawe rozwiązanie.

 • ra777_ra

  Imponujący iPhone Air – bardzo bym chciała żeby został stworzony Air i osobno iPhone 6, który w wersji Retina 2 jest imponujący. Cieszy oko strasznie, Apple to okrutny brainfaker ale czuje szybszy puls jak oglądam takie zapowiedzi. Ja kupiłam jako pierwszy smartfon Note 2 bo uważam, że ze średniej półki cenowej jest najlepszy ale przesiadam się. Ahh ten Apple, tak strasznie podobają mi się ich produkty, że ceny to najmniejszy problem :-P