Krzysiek Borek09.10.2016
iPhone 6 Plus wybuchł podczas ładowania baterii oryginalną ładowarką

Wybuchającym telefonem numer jeden jest bez wątpienia Samsung Galaxy Note 7, co nie zmienia faktu, że ostatnio ten sam problem zaczyna dotykać iPhone’y.

Jeden z nich wybuchł podczas ładowania baterii, pewnie myślicie, że winą należy obarczyć zamiennik ładowarki? Nic z tego! Ładowarka była oryginalna.

zrzut-ekranu-2016-10-09-o-12-41-47

Yvette Estrada podłączyła iPhone’a 6 Plus do ładowarki, a wieczorem obudził ją hałas, zapach spalonego plastiku i gęsty dym. Co ciekawe pani Estrada kupiła telefon zaledwie 3 miesiące temu, po wydarzeniu niezwłocznie zadzwoniła do Apple i otrzyma nowy egzemplarz z lokalnego Apple Store. Właścicielka telefonu nie ucierpiała podczas incydentu, ale ucierpiało jej biurko, para okularów i stojak na inteligentny zegarek Apple.

zrzut-ekranu-2016-10-09-o-12-41-55

To nie pierwszy raz, na początku tego tygodnia jednemu ze studentów iPhone 6 Plus spalił się w tylnej kieszeni. Obecnie nie wiemy, co stoi za incydentami, ale może mieć to związek z wadliwymi bateriami lub skokami napięcia. Apple jeszcze nie zaznajomiło się szczegółowo ze sprawą, ale na pewno sprawdzi obydwa uszkodzone urządzenia.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • kwawer

  „Apple jeszcze nie zaznajomiło się szczegółowo ze sprawą” rozumiem że ma Pan jakieś przecieki prosto od Apple, bo raczej wątpię czy teki informację by upublicznili – kiedy zabrali się za badanie tej sprawy.

 • Danax

  A może kupiła na eBayu i tylko pisało oryginał a w rzeczywistości był to odnowiony chińczyk.

 • Rafał Gruszka

  Jasne, użyłem nieorg ale powiem światu ze org i dostanę nowy telefon. Wszyscy da tacy uczciwi świat piękny 😂

 • Sibul

  Każda bateria wybuchnie jeśli ma wadliwe zabezpieczenie przed rozładowaniem do zera lub uszkodzimy ją mechanicznie. Szok :). Wcześniej też były takie przypadki teraz są dodatkowo nagłośnione. W przypadku produkcji masowej 1 % uszkodzonych to zajebisty wynik.

 • angol

  Takie rzeczy mogą się dziać tylko w USA, gdzie prąd jest na 110V/60Hz. Niech przejdą na standardy Światowe i żaden Samsung i iPhone nie wybuchnie. W „zacofanej” jak to oni określają Europie istnieje przyjazne napięcie dla ludzi 220V/50Hz i nie żadnego wybuchu nie ma i nie będzie, chyba,że ktoś kupie podróbę na AliExpress z Chin.

  • Danax

   Dlaczego uważasz, że nasze napięcie i natężenie jest lepsze niż to stosowane w USA?
   Jest dużo wyższe niż stosowane w USA dlatego jest bardziej niebezpieczne dla życia.

   Zresztą jakie to ma znaczenie skoro transformatory w zasilaczach przekształcają je do tych samych wartości.