Wacław Niezgoda14.07.2015
iPhone 6 wydajniejszy od Galaxy S6 i innych flagowców

Cupertino nie startuje w wyścigu liczb, jeśli chodzi o podzespoły stosowane w swoim sprzęcie. Smartphone’y oparte na Androidzie prześcigają się w ilości rdzeni, ich taktowaniu, pamięci RAM oraz rozdzielczości ekranów. Tylko czy dalej ma to sens?

Jak wykazały testy przeprowadzone przez GameBench, iPhone zostawił za sobą Samsunga Galaxy S6, HTC One M9 oraz Nexusa 6. Testy polegały na stabilności 10 gier włączonych na każdym ze smartphone’ów a wyznacznikiem były klatki na sekundę- im więcej tym lepiej.

Średnie wyniki pokazują, że iPhone 6 najrzadziej ze wszystkich schodził poniżej 30 klatek, zarazem wyświetlając ich najwięcej w ciągu sekundy.

wyniki

Oczywiście w grę wchodzi między innymi rozdzielczość oraz optymalizacja zarówno systemu jak i samych gier. Jednak osądzając po samych podzespołach, to dzieło Cupertino powinno zostać w tyle, nie na odwrót.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • Gościu

  Winę ponosi sam Android. iPhone iOS + Metal to niskopoziomowy kod maszynowy.
  Android jest źle napisany od podstaw. Łatają go i łatają ale nigdy nie osiągną poziomu oprogramowania iOS.

 • alibaba

  jaką rozdziałke wyświetlacza ma iphone 6 a jaką galaxy 6 ludzie troche logiki..gdyby s6 miał tak samo słaby wyświetlacz jak iphone, to jego wyniki byłyby podobne, a że ma bardziej szczegołowy i wymagający, to wyniki są ciut słabsze. To logiczne.

 • krychu

  Bzdura dla jeleni !!!…Mam jedno i drugie.iPhone nigdy nie może dorównać się z Samsungiem Galaxy S6…iPhone jest daleko…daleko w tyle o rozwiązania technicznie w stosunku do Samiego.Samsung jest przyjazny i o wiele łatwiej obsługuje się Samiego Galaxy 6 niż produkt od wujka Sama który nie jest standardem Europejskim. Zresztą o tym samym świadczy zalegające ponad 40mln szt iPhone w Malezyjskich magazynach iPhone 6+ i iPad Air szukających klienteli,ale producent zawyżając cenę sprzętu wielokrotnie już dawno zarobił na bananowych klientach i jest gotów zatopić resztę zaległego towaru…niż obniżać cenę.Ja na swego iPhone 6 plus 128gb w iSpot czekałem wprawie 3 miesiące, zanim towar dotarł do Polski z Malezyjskich magazynów.