Krystian31.01.2014
iPhone 6 z jeszcze mniejszą kartą SIM?

W ciągu ostatnich lat firma Apple zmusiła operatorów GSM do znaczącej zmiany rozmiarów karty SIM. Najpierw miało to miejsce przy przejściu z iPhone 3GS na 4, następnie z 4S na 5.

Dzięki tym zabiegom Apple udało się znacząco zmniejszyć wielkość swoich telefonów. W patencie firma opisuje technologię, która umożliwia łączenie się z kartą sim w sposób który potrzebuje jeszcze mniej miejsca niż obecnie.

SIM

Apple potwierdza, że zmniejszenie tego mechanizmu wyraźnie wpływa na grubość telefonu, ale do tej pory nie udało się przekonać operatorów do wprowadzenia rozwiązania nie potrzebującego montowania karty. Dlatego też Apple idzie dalej – ponownie chce zmniejszyć karty sim w swoim telefonie.

Chociaż szczegóły nie są jeszcze znane, pojawiły się pogłoski, że Apple może wymyślić coś zupełnie nowego – do czego na pewno operatorzy szybko się dostosują. Problem jest tylko jeden – obecna karta jest tak mała, że nie da się już jej bardziej wyciąć, musiałaby w grę wchodzić zmiana układu styków.

Jest to bardzo zła wiadomość dla takich maniaków jak ja, jeżdżących do Drezna na premierę. Polskie sieci komórkowe na pewno miałyby spore opóźnienia z wprowadzeniem nowych kart.

Źródło: patentlyapple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Janusz Pałucha

  A czy w 21w karta jest w ogóle potrzebna ? Przecież karta jest chipem którego operator programuje to tak w uproszczeniu.. a czy nie da się na stałe wbudować takiej karty w płytę główną tel. i zaprogramować całego tel. przez operatora. ?

  • Oczywiście, że by mogli – ale problem jest w tym, że operatorzy nie chcą na to iść. Trzeba by wybudować odpowiednia infrastrukturę praktycznie wszędzie – wiesz jakie to koszta? Apple ich zwyczajnie trolluje tym za karę :-D

   • Rzeczywiście wystarczy umieścić na płycie taką kartę i podać jej numer na pudełku. Jak operator obecnie wymienia kartę, to loguje się do naszego konta usuwa z niego obecną i wklepuje numer nowej. Równie dobrze mógłby wklepać numer z pudełka telefonu i przypisać go do naszego konta. Podejrzewam, że mniej więcej tak to musiało wyglądać w USA w przypadku bezkartowych iPhone’ów (CDMA).

  • Mecenas Maciek Jasiński

   a ci w wyoadku gdybym chcial uzywac 2 roznych telefonow? jak sie przelaczac??

 • Niezależnie od tego na jaką kartę będzie iPhone 6 i tak się założę, że spotkamy się w Dreźnie ;)