Krzysiek Borek08.08.2014
iPhone 6 z ukrytą lampą i kamerą FaceTime?

Patenty związane z urządzeniami mobilnymi od razu nie powiedzą Nam,czego należy spodziewać się po kolejnym modelu. Jednakże mogą one rzucić nieco światła na przyszłe zmiany, które pokażą urządzenie w lepszym świetle od konkurencji.

Pojawiły się informacje o nowym patencie wystosowanym przez Apple. Dzięki niemu kamera Facetime i jej lampa błyskowa w przyszłych iteracjach iPhone’a znajdzie się w grillu głośnika przeznaczonego do rozmów.

image-Apple-status-indicator

Widać, że gigant z Cupertino nie próżnuje i w kolejnych iPhone’ach pojawią się nowe zastosowania. Jeżeli Apple zdecyduje się na taki ruch, użytkownicy iPhone’ów już więcej nie zobaczą „czarnych kropek” na przodzie ich smartfona. Obecnie doskonale widać kamerę Facetime, jak i czujnik światła. Po zaimplementowaniu nowego rozwiązania iPhone u góry byłby czysty.

Dodatkowo lampka błyskowa w tym samym miejscu pełniłaby 2 zadania. Z jednej strony mielibyśmy idealnie doświetlone selfie, a z drugiej wreszcie iPhone miałby cechę, której mu od dawna brakuje. A czego mu brakuje ? Brakującą częścią układanki jest dioda powiadomień, której brakuje iPhone’owi od początku jego istnienia. W patencie Apple nazwało to „wskaźnikiem statusu”.

Czy te zmiany wyszłyby na dobre przyszłym modelom iPhone’a?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek