Krzysiek Borek18.08.2014
iPhone 6 zostanie wyposażony w łączność NFC?

Co roku pojawiają się doniesienia związane z wykorzystaniem NFC w urządzeniu mobilnym Apple. Technologia NFC wykorzystywana jest do płatności przy użyciu smartfona po przypisaniu do niego naszej karty płatniczej.

Pierwszy raz informacja pojawiła się przy okazji wycieku, dotyczącego baterii, w jaką wyposażony będzie phablet Apple. Raport z Tajwańskiej gazety Apple Daily także wspomina o zastosowaniu NFC w nadchodzącym urządzeniu giganta z Cupertino. iPhone 6 prawdopodobnie będzie posiadał chip PN65V, przygotowany przez NXP.

Tym razem serwis GeekBar udostępnił zdjęcia schematu chipu. W poprzednich doniesieniach przewijało się NXP, jako dostawca chipów NFC dla najnowszego iPhone’a. Chip, który znajdzie się w urządzeniu Apple znajduje się również w wielu urządzeniach z Androidem.

NFC

Wcześniej GeekBar dotarł do schematu pamięci RAM, który okazał się być schematem adresowania pamięci NAND urządzenia. Jeżeli tym razem są wiarygodnym źródłem, może okazać się,że Apple wyposaży kolejną generację ich ikonicznego smartfona w NFC.

Jedna z plotek mówi, że Apple od jakiegoś czasu pracuje nad systemem płatności we współpracy z Visa. Nie znamy niestety żadnych szczegółów.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • iThom

    Opcja NFC w iPhonie 6 staje się coraz bardziej prawdopodobna.

    Największy operator telefonii komórkowej w Szwajcarii (swisscom) zaczał w tym tygodniu wydawać katy nano-sim z chipem NFC.

    W Szwajcarii 56% użytkowników telefonów komórkowych to poosiadacze iPhona.

    Szwajcaria jest też na 1 miejscu jeśli chodzi o udział produktów Apple w rynku ( udział Apple w rynku jest tu nawet wyższy niż w USA)