Krzysiek Borek21.01.2016
iPhone 6c uwieczniony na wideo?

Prawdopodobnie w marcu bieżącego roku Apple zaprezentuje nowe produkty, wliczając w to kolejny model iPhone’a, który poszerzy obecną ofertę. Model z 4 – calowym ekranem miałby trafić do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku, przynajmniej tak twierdzi portal MIC Gadget.

Podobno jeden z redaktorów portalu miał możliwość wypróbowania nowego modelu dzięki znajomościom w fabryce Foxconn. Nowy sprzęt wygląda dość nudnie i nie wnosi niczego nowego, wygląda dokładnie tak samo, jak 6s, ale jest od niego zdecydowanie mniejszy. Ostatnio plotki mówią, że możemy się w nim spodziewać 64 – bitowego układu scalonego Apple A9 i NFC do obsługi Apple Pay.

Nie mam 100% pewności co do prawdziwości materiału wideo, ale większość portów i przycisków jest w tych samych miejscach, co w modelu 6s. Ewentualnie osoba trzymająca urządzenia ma spore dłonie i dlatego wydaje się, że nieznany nam jeszcze model iPhone’a jest taki mały. Na wideo nie ma nawet porównania do jego poprzedników i obecnych modeli, ale MIC Gadget słynie z tego, że uzyskuje dostęp do nowego sprzętu na długo przed jego premierą.

Obecnie nie wiemy, jak Apple nazwie mniejszy wariant, choć obecnie plotki wskazują na 6c, biorąc pod uwagę jego rozmiar i niższe pozycjonowanie przez producenta. Łatwo zauważyć jego podobieństwo do iPhone’a 6, więc być może również specyfikacja będzie podobna. Warto nadmienić, że od czasu do czasu pojawiają się pogłoski o nadaniu mu nazwy 7c, która pokrywałaby się z tegorocznym wydaniem droższego i bez wątpienia większego modelu 7.

Niestety, wideo nie zdradza zbyt wiele i jest nudne, jak flaki z olejem, jeżeli wszystko się potwierdzi, to wystarczy, że weźmiecie iPhone’a 6s (4,7 – cala) i lekko go zmniejszycie, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądał tegoroczne urządzenie. Spodziewajcie się kolejnych plotek na jego temat, ponieważ Apple zaczyna jego produkcję. Jeśli jesteście zawiedzeni, poczekajcie do września, wtedy włodarze z Cupertino zaprezentują następców serii 6s.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek