Wacław Niezgoda30.04.2015
iPhone 6s będzie wyposażony w aparat z 2 obiektywami?

Apple opatentowało nową optykę, prawdopodobnie dla swoich nowych iUrządzeń. Mówię tu prawdopodobnie, ponieważ Cupertino jest znane z patentowania wszystkiego co możliwe a nawet z robienia swoimi wnioskami małego zamieszania.

Z patentu wynika, iż możemy oczekiwać teleobiektywu oraz obiektywu szerokokątnego. Ma to służyć oczywiście polepszaniu jakości zdjęć wykonywanych jednym z najpopularniejszych aparatów na świecie.

W rzeczywistości Apple opracowało cyfrowy sensor, który daje efekty jak teleobiektyw. Światło wpada przez przesłonę, aby przejść przez filtry korygujące aby ostatecznie stworzyć obraz.

apar

Drugą kwestią poruszoną we wniosku jest zastosowanie dwóch obiektywów, aby uzyskać jeszcze lepszy obraz i osiągać lepsze wyniki w słabszym świetle. Plotki o zastosowaniu dwóch obiektywów pojawiły się pod koniec zeszłego roku.

Byłoby to niewątpliwie jedna z największych zmian w aparacie iPhone’ów; po tym jak dodane zostało najpierw nagrywanie w zwolnionym tempie w 120kl/s; a w kolejnym roku nawet 240kl/s.

Czy jednak będzie to zaprezentowane przez Cupertino w iPhone 6s? Czy jest to tylko kolejny patent do pokaźnej już kolekcji Apple?

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS