Krystian12.05.2015
iPhone 6s i pierwsze plotki dotyczące specyfikacji

iPhone 6s to chyba najbardziej wyczekiwany smartfon tego roku. Do premiery nowego smartfona Apple zostało  jeszcze co prawda  pół roku, ale w sieci już zaczynają pojawiać się pierwsze plotki na jego temat.

Według KGI Securities w nowym iPhone 6s ma być wszystkim dwa razy więcej pamięci RAM, czyli 2GB LPDDR4, a nie jak do tej pory 1GB LPDDR3. Całość ma być napędzana procesorem A9, który oczywiście będzie dużo bardziej wydajniejszy od obecnego A8.

Do kolejnego telefonu z nadgryzionym jabłkiem ma zostać dodana funkcja znana już z Apple Watch, czyli Force Touch. Jest to możliwość rozpoznawania siły nacisku ekranu. Następną zmianą będzie nowy 12 Mpx aparat. W iPhone 6s pojawi się także dodatkowy mikrofon, który umieszczony będzie w pobliżu głośnika.  Poprawione, usprawnione zostanie także działanie Touch ID, czyli czytnika linii papilarnych.

Zdaniem KGI Securities nowy iPhone 6s będzie dostępny również w kolorze  „złoto-różanym”. Jeśli chodzi o konstrukcję nowego iPhone 6s, to ma być ona wykonana z twardszego o 60% aluminium po to, aby zapobiec wyginaniu się urządzenia.

Co się nie zmieni? Nie zmienią się wymiary urządzenia i wielkość ekranu. iPhone 6s ma być dostępny w dwóch wersjach tak jak iPhone 6, czyli  z ekranem 4,7 i 5,5 cala. Zdaniem KGI w tym roku nie zobaczymy nowego 4-calowego iPhone 6c.

Produkcja nowych iPhone’ów 6s ma rozpocząć się w połowie sierpnia tego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_