Krzysiek Borek27.03.2016
iPhone 6s na sterydach, czyli prototyp Meizu Pro 6 uwieczniony na zdjęciach

Liczne przecieki i plotki wskazują na to, że niedługo na rynku mobilnym zadebiutuje Meizu Pro 6. Producent z kraju środka bierze nawet pod uwagę sugestie zwolenników firmy podczas projektowania i produkcji Pro 6. Wszystko odbywa się za pośrednictwem portalu społecznościowego Weibo.

Portal nowehereelse dotarł do zdjęć ostatecznego prototypu nadchodzącej słuchawki i nie trudno zauważyć, że mocno przypomina iPhone’a 6s. Z przodu mamy do czynienia ze szkłem hartowanym, ale tył wykonano z aluminium podobnie, jak w iPhone’ach. Jedyną różnicą jest inne rozmieszczenie aparatu głównego i linii antenowych, które znajdują się w skrajnych punktach górnej i dolnej części tylnego panelu. Teoretycznie można powiedzieć, że sprzęt nawiązuje wyglądem do niewydanego iPhone’a 7.

Meizu-Pro-6-1

Wielu producentów urządzeń mobilnych usilnie stara się nam przetłumaczyć, że przyszłością rynku mobilnego są wyświetlacze 1440p, ale Meizu tym razem zastosuje ekran Full HD i porzuci 64 – bitowy układ scalony Exynos 8890 (8 rdzeni). Wyświetlacz o niższej rozdzielczości pozwoli na dłuższe użytkowanie sprzętu, co dla mnie jest ważniejsze, niż walka na cyferki z konkurencją. Nie zapomniano również o wprowadzeniu do ekranu technologii Force Touch, dzięki której będzie on w stanie rozpoznać siłę nacisku wprowadzaną przez użytkownika. Jednak jeden zrzutów ekranowych pokazuje, że dopiero po kliknięciu pojawia się menu kontekstowe.

3D-meizu-2

Pro 6 jako pierwszy Chiński smartfon skorzysta z układu scalonego MediaTek Helio X25 (10 rdzeni), ponadto przez parę miesięcy będzie on montowany tylko w tym urządzeniu (na wyłączność). Mam nadzieję, że jego wydajność będzie porównywalna z 4 rdzeniowym Snapdragonem 820. Wydaje mi się, że pojawią się przynajmniej dwie wersje nowości Meizu, jedna z 4GB pamięci operacyjnej i 64GB na dane, a kolejna ma mieć 6GB RAM-u i 128GB pamięci wbudowanej. Jak już wspominałem, wyświetlacz będzie miał rozdzielczość Full HD, a jego przekątna będzie wynosić 5,5 – cala. Miłośnicy mobilnego fotografowania otrzymają do dyspozycji 21MPix aparat główny i 5MPix z przodu, poza tym bateria umieszczona w tym modelu ma mieć 3500mAh pojemności, a do jej naładowania i wymiany danych posłuży port USB — C.

Meizu-Pro-6-6

Obecnie nie mamy szczegółowych informacji o momencie debiutu sprzętu i jego cenie, ale wydaje mi się, że zostanie rozsądnie wyceniony, choć na to trzeba poczekać do jego oficjalnej prezentacji.

Źródło: nowehereelse.fr
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek