Krzysiek Borek01.07.2015
iPhone 6S naprawi największy błąd Apple w obecnym modelu?

Pamięć wewnętrzna to jeden z najważniejszych aspektów podczas zakupu sprzętu, który nie posiada wsparcia dla kart pamięci. Apple zdecydowało się na pozostawienie modelu z 16GB, jako głównego, zamiast z niego zrezygnować i dać użytkownikom 32GB pamięci.

Apple zostało skrytykowane przez wielu użytkowników, zaraz po horrendalnych wymaganiach wolnego miejsca podczas aktualizacji iOS 8 przez OTA.

W tym roku Apple powinno wyeliminować problem z małą ilością pamięci wewnętrznej w swoim produkcie, a Samsung prawdopodobnie pomoże w tym przedsięwzięciu.

Według najnowszego raportu Korea Times, Apple prowadzi negocjacje w sprawie nowych pamięci do modeli 6S z Samsungiem. Producent iPhone‚a chce zwiększyć pamięć daną użytkownikowi na jego dane. Prawdopodobnie pożegnamy model 16GB, choć w raporcie nie pojawiła się o tym nawet jedna wzmianka. Zamiast takiego rozwiązania gigant z Cupertino chce zamienić 128GB pamięci na większą ilość dla najdroższych wariantów pamięciowych nadchodzącego iPhone‚a.

Samsung ma zamiar zostać dostawcą pamięci dla Apple, choć obecnie korzystają oni z usług Toshiby (50%), SK Hynix (30%) i Sandiska (20%). Lider rynku urządzeń mobilnych obecnie nie produkuje pamięci dla Apple, ponieważ ma wyższe ceny od obecnych dostawców.

Samsung zamierza zwiększyć sprzedaż pamięci NAND o pojemności 64GB, ponieważ Apple jest pod wrażeniem wyników sprzedaży iPhone‚a z taką ilością pamięci. Celem tego modelu są głównie Chiny i cała Europa.”

Z drugiej strony po ujrzeniu zmian w iOS 9 mam mieszane uczucia, co do pozbycia się modeli z 16GB pamięci wewnętrznej, ale wszystko okaże się w momencie debiutu obydwu wariantów iPhone‚a 6S.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Vision

    Zwiększenie pamięci ROM będzie równocześnie ze zwiększeniem rozdzielczości aparatów z 8Mpx na znacznie większą. Samo zwiększenie megapikseli bez powiększenia ROM oznaczałoby zabicie iPhone’a i brak możliwości instalowania gier i aplikacji. Tym samym pozbawiłoby Apple dochodów z aplikacji.

  • Rob

    Chyba nie masz pojęcia co oznacza pamięć ROM, prawda?