Wacław Niezgoda09.09.2015
iPhone 6s i 6s Plus oficjalnie zaprezentowany

Nowe iPhone’y zostały właśnie oficjalnie zaprezentowane. Co zostało ze starego, a co jest nowe? Zapraszam do przeczytania tekstu.

To co widać. czyli rozmiary i kolorystyka. Rozmiary wyświetlaczy zostały te same czyli 4.7″ i 5.5″. Pojawił się jednak nowy kolor i teraz iPhone’a możemy dostać w kolorach: czarny, biały, złoty oraz nowy w kolorze różowego złota.

1

Nowością jest natomiast 3D Touch, czyli Force Touch v2.0. Od teraz iPhone wykryje siłę nacisku, a nowy silnik haptyczny da teraz naszym dłoniom natychmiastową odpowiedź na nasz dotyk. Na scenie została zaprezentowana implementacja 3D Touch w systemie.

4

Aplikacje wyświetlają skróty do miejsc bezpośrednio w nich. Między poszczególnymi aplikacjami przełączymy się za pomocą prostego przesunięcia palca od krawędzi ekranu.

Sercem nowego urządzenia jest procesor A9, wraz z procesorem M9 jest to najwydajniejszy procesor w iPhone’ach dotychczas.

2

Aparat doczekał się nie tylko większej ilości pikseli- 12MP, ale na poziomie sensora zmniejszona zostanie ilość szumów, przez dokładniejsze rejestrowanie światła. iPhone jest w stanie nagrywać od teraz filmy w rozdzielczości 4K. Tak więc dodanie pikseli, idzie w parze z ulepszeniami, które dadzą jeszcze lepsze zdjęcia.

3

Przedni aparat ma od teraz 5MP, a ekran na potrzeby robienia zdjęć kamerą FaceTime zostanie użyty jako lampa błyskowa.

Żywe zdjęcia, pozwolą na ożywienie każdego zdjęcia i ustawienie ich jako na przykład tarczę zegarka. Polego to na zarejestrowaniu 1,5s przed i po zdjęciu. Przy przewijaniu zdjęć w rolce, zobczymy krótki ruch.

Uaktualnienia doczekał się również sensor Touch ID, który umożliwi skanowanie odcisku naszego palca jeszcze szybciej niż ten zastosowany w iPhonie 6. Łączność Wi-Fi oraz LTE jest szybsza nawet dwa razy.

Co myślicie o nowym iPhone 6s? Czy ktoś z Was wymieni obecny model właśnie na 6s? Dajcie znać komentarzach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • antichrist

  różowy? już lepiej by czarny dali

  • Marcin Lasia

   O tak, czarny byłby idealny

   • antichrist

    przynajmniej zostawili spejs grej :)

 • Icek

  Czekam do 7 jednak, nic specjalnego co by miało mnie przekonać do zmiany ;)

  • antichrist

   to już za rok :)

 • Jris

  Kupie dla aparatu robię dużo zdjeć tel

 • Joka

  Dla Mnie Bomba takie Japko jak zawsze :)