Krzysiek Borek08.10.2016
iPhone 7 Plus 32GB ma wolniejszą pamięć?

Wszyscy jesteście przyzwyczajeni do szybszego działania kolejnej generacji iPhone’a, choć ja obecnie zatrzymałem się na użytkowaniu modelu 5S i na razie nie zamierzam wymieniać go na nowszy.

Jedną z najlepszych (wg mnie) zmian w najnowszych modelach jest zastąpienie 16GB pamięci wewnętrznej 32GB. Niestety sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo, czego dowodem jest jej wolniejsze działanie.

W redakcji mamy dwa iPhone’y 7 Plus i postanowiliśmy wykonać test wydajności pamięci wewnętrznych, aby potwierdzić Memory Gate. Standardowy model siódemki plus jak widzicie poniżej ma wolniejsze kości pamięci w porównaniu do modelu 256GB,  a nawet w porównaniu do iPhone 6s Plus.

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-21-14-41

Aplikacja pokazała, że prędkość zapisu w modelu 256GB jest sporo szybsza od iPhone 7 Plus 32GB. Prędkość odczytu jest na wyrównanym poziomie.

Obecnie ciężko powiedzieć, czy wszystkie modele iPhone’a 7 Plus mają z tym problem. Jeżeli tak jest, należy za to winić producenta i dostawcę kości pamięci, ciekaw jest tylko dlaczego Amerykanie zdecydowali się na tak „odważny” krok.

Poniżej macie linki do aplikacji, której użyliśmy:

PerformanceTest Mobile
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek