Krzysiek Borek07.05.2016
iPhone 7 „Pro” bez złącza Smart Connector

W marcu pojawiło się zdjęcie rzekomego etui dla większego modelu iPhone’a 7 i można było na nim zauważyć wycięcie na złącze Smart Connector. Nawet na diagramach pokazujących nadchodzący model, złącze było obecne, jednak w ogóle nie pojawi się w nowej słuchawce Apple.

Złącze po raz pierwszy pojawiło się w iPadzie Pro z niemal 13 – calowym wyświetlaczem, a potem przy okazji wydania jego mniejszego wariantu (9,7”). Smart Connector pozwala na podłączenie dodatkowych akcesoriów i ich zasilanie.

ipadpro-111

Obecnie jedynie iPady z niego korzystają i nie wydaje mi się, żeby szybko pojawiło się w telefonie, warto wspomnieć, że to rozwiązanie nie potrzebuje połączenia przez Bluetooth lub oddzielnej baterii do działania. Nawet Logitech ma dedykowane mu akcesoria w postaci klawiatury i stojaka służącego do ładowania baterii tabletu.

Wcześniej podobne złącze nie pojawiło się w żadnym iPhonie, więc podchodziłem sceptycznie do tego tematu, nawet w momencie pojawienia się zdjęć, które wskazywały na zastosowanie charakterystycznych trzech kropek na tylnym panelu.

20160308-li-iphone7-e6a99fe8838c-3

Na ten moment nie wiem, do czego Apple może go wykorzystać w telefonie, ale nie mam wątpliwości, że ciężko byłoby zmusić akcesorium do stabilnego utrzymywania się w powietrzu w momencie użytkowania iPhone’a. Z drugiej strony, w przyszłości mogą pojawić się dedykowane baterie zewnętrzne lub etui z klawiaturą, które zrobią użytek z nowego typu łącza. Zastosowanie Smart Connector spowoduje, że przydomek „Pro” w przypadku smartfona Apple będzie miał sens.

Pomimo braku nowego typu łączności, przyszłe modele powinny go otrzymać, ale to nie znaczy, że w tym roku nie zobaczymy żadnych zmian w słuchawce Amerykanów. Podobno tył będzie lepiej wykonany, a aparat z dwoma obiektywami pojawi się przynajmniej w jednym wariancie, nie wspominając o pozbyciu się standardowego portu słuchawkowego.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • S

  Bardziej debilnego wpisu nie widziałem. Człowieku nie umiesz złożyć zdania poprawnie, a co dopiero całego tekstu. Artykuł totalnie pozbawiony jakiegokolwiek sensu.

  • mat

   Zgadzam się w 100% !

 • Dorian

  Beznadziejny artykuł. Mimo wszystko licze na to ze nie bedzie podzialu iphona na zwykly i pro. Bo bedzie sie to wiązalo z wyzszymi kosztami lub poprostu bedzie trzeba sie pogodzic z faktem ze nie ma sie najwyzszego modelu i bedzie trzeba zaplacic 3200zl za model bez pewnych funkcji czyli zwyklego iphona bez pro.

 • AB

  Artykuł napisany mową potoczną. Jakby ktoś coś komentował a nie przygotował tekst. Lubię one tech bo naprawdę artykuły niektóre są całkiem odkrywcze. Ale ich podanie to porażka. Poziom pisania wypracowań gimnazjalisty.