Krzysiek Borek12.02.2016
iPhone 7 ze słuchawkami Lightning bez redukcji szumów

Przyszłość standardowego gniazda słuchawkowego (3,5 mm) w iPhonie 7 jest niepewna, ostatnio nawet jeden z analityków wypowiadał się na ten temat i chyba czeka nas poważna zmiana.

Analitycy Christopher Hemmelgam i Blayne Curtis pracujący dla Barclays wypowiedzieli się na temat iPhone’a 7. Według nich w kolejnej generacji słuchawki zabraknie 3,5 mm portu słuchawkowego, a słuchawki w zestawie podłączymy za pomocą kabla Lightning.

iPhone-7-EarPods-1

Jednak pomimo rosnącej ilości plotek, zestaw słuchawkowy nie będzie wyposażony w redukcję szumów, ponieważ Apple jeszcze go nie opracowało. Tego typu słuchawki powinny pojawić się dopiero w przyszłym roku podczas debiutu iPhone’a 7s.

We still believe there is potential for AAPL to add ANC in the IP7S but believe AAPL is including just the digital headphone in the IP7 this year. Recent speculation surrounding the elimination of the headphone jack in the IP7 is consistent with this move as AAPL will need to provide a digital headset inbox but likely was not willing to spend the extra cost for the ANC functionality.

Analitycy oczekują, że producent użyje podstawowego kodeka cyfrowego w nadchodzącym smartfonie. Ta decyzja bez wątpienia da im czas na opracowanie odpowiedniej technologii i wtedy będą mogli ją wdrożyć do swojego produktu. Wtedy Apple użyłoby kodeka Cirrus Logic, pozwalającego na aktywną redukcję szumów, ale nastąpi to dopiero w przyszłym roku.

Ma to sens, biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, w których Cirrus Logic jest świadome, że liczący się na rynku producenci urządzeń mobilnych wyposażą je w słuchawki z aktywną redukcją szumów. Poza tym Apple planuje wydać własne bezprzewodowe słuchawki lub kolejną generację słuchawek EarPods, które również to wprowadzą, choć wtedy będzie do nich potrzebny iPhone.

Źródło: iphonehacks.com | zdj. youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek