Krzysiek Borek04.02.2016
iPhone 7 zostanie wyposażony w Touch ID z 3D Touch?

Prawdopodobnie technologia 3D Touch wprowadzona podczas premiery iPhone’a 6s/6s Plus pojawi się niedługo w przycisku z czytnikiem linii papilarnych. Wskazuje na to nowy patent, który ma za zadanie połączyć czytnik linii papilarnych i rozpoznawanie siły nacisku w jednym komponencie.

Pierwotnie patent został zarejestrowany w 2013 roku, a w tym tygodniu go zaakceptowano pod nazwą „Force-sensitive fingerprint sensing input.” Oznacza to, że niedługo Touch ID może nie być przyciskiem fizycznym, może być płaską powierzchnią z wibracjami.

Oprócz samego opisu wyjaśnione zostały nowe funkcje, które będą dostępne. Przycisk będzie rozpoznawał wiele nowych gestów i dotyk w jego pobliżu, więc wygląda na to, że nie będziemy musieli go nawet naciskać, aby rozpocząć interakcję.

apple-patent-3d-touch-home-button-1

Przycisk można zastosować również w innych urządzeniach, wliczając w to pilota Apple TV 4gen, Maki i niektóre akcesoria. Nie mam wątpliwości, że najpierw zobaczymy to rozwiązanie w kolejnej generacji iPhone’a, to on przetrze szlak dla reszty produktów.

Być może Touch ID z 3D Touch pojawi się w iPhonie 7. Apple bez wątpienia miało sporo czasu na testy tej technologii, choć z drugiej strony mogą pracować nad czymś nowym.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek