Krzysiek Borek05.03.2017
iPhone 8 rzeczywiście otrzyma prawie 6-calowy wyświetlacz

W tym roku możemy się spodziewać wydania trzech iPhone’ów, a jeden z nich bez wątpienia otrzyma wyświetlacz 5,8 – calowy wyświetlacz OLED, podczas gdy reszta zostanie z LCD.

Tym razem informacja pochodzi od Nikkei, choć od dłuższego czasu chodziły plotki o wydaniu przez Apple iPhone’a z 5 – calowym wyświetlaczem, a nie prawie 6 – calowym.

The upcoming iPhone, to be launched this fall, will come in three configurations — two with liquid crystal displays and one with a 5.8-inch organic light-emitting diode display.

Wcale się nie dziwię, ponieważ powierzchnia robocza wyniesie 5,15 – cala, a reszta miejsca będzie zarezerwowana dla przycisków wirtualnych. Rozmiar i wymiary mają podobno odpowiadać mniejszemu z dotychczas sprzedawanych iPhone’ów. Nadal nie wiemy, jak to będzie wyglądało w praktyce, jeżeli chodzi o rozmiar ekranu iPhone’a 8. Apple w końcu może powiedzieć, że wyświetlacz będzie miał prawie 6 – cali lub mniej, ale to od nich zależy, co usłyszymy podczas zapowiedzi.

Podobno iPhone straci przycisk fizyczny, aby z przodu było więcej miejsca bez powiększania urządzenia. Nawet ramki okalające wyświetlacz będą wąskie z wyłączeniem górnej, w której musi być miejsce dla głośnika od rozmów, przedniej kamerki i standardowego zestawu czujników (zbliżeniowy i oświetlenia). Do tej pory pojawiły się informacje o zastąpieniu Touch ID rozpoznawaniem twarzy, czytnikiem tęczówki lub ultradźwiękowym czytnikiem linii papilarnych.

Sam obecnie korzystam z urządzenia, które ma ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych i ma jedną poważną wadę. Trzeba docisnąć palec, aby czytnik za każdym razem odpowiednio zarejestrował odcisk palca użytkownika. Na szczęście już się do tego przyzwyczaiłem, a ponadto jest on cały czas aktywny, więc nie trzeba nawet odblokowywać ekranu, żeby go użyć.

Być może Apple uda się włożyć czytnik linii papilarnych pod wyświetlacz, ponieważ ostatnio wysłano stosowane dokumenty, aby opatentować takie rozwiązanie. Podobnie jest z czujnikami, które również mogą znaleźć się bezpośrednio pod wyświetlaczem.

iPhone z okazji dziesięciolecia może kosztować nawet 5000 zł i powinien zostać zapowiedziany obok standardowych modeli w dwóch wariantach rozmiarowych we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek