Krzysiek Borek08.04.2017
iPhone 8 zostanie wyposażony w Smart Connector do bezprzewodowego ładowania?

Do września nie pozostało wiele czasu i z dnia na dzień będziemy świadkami kolejnych przecieków związanych z rocznicowym iPhone’em.

Najnowsze doniesienia z The Verifier mówią o wprowadzeniu złącza Smart Connector odpowiedzialnego za szybkie ładowanie i wydaniu przez Apple akcesoriów potrzebnych do korzystania z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Smart Connector w formie plotki pojawia się nie pierwszy raz, ponieważ początkowo mógł się pojawić w iPhone’ie 7. Zanim sprzęt został oficjalnie zapowiedziany, byliśmy świadkami przecieków, w których iPhone 7 Plus miał na tyle złącze wprowadzone razem z iPadem Pro. Wygląd się zgadzał, ale ostatecznie złącze nie pojawiło się w 7 Plus, więc tylko użytkownicy iPadów Pro mogą z niego korzystać.

W tym roku iPhone powinien otrzymać złącze, które zostanie wykorzystane do bezprzewodowego ładowania. Jednak ma ono bazować na indukcyjnym ładowaniu obecnym w Apple Watch. Dla was może się to okazać dziwne, ale dzięki takiemu rozwiązaniu iPad Pro mógłby być ładowany bezprzewodowo pod warunkiem, że złącza są w tej samej rewizji, a za resztę odpowiedzialne jest oprogramowanie.

Smart Connector nie będzie miał tylko jednego zastosowania, kolejnym mogą być dedykowane akcesoria pod wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Podobno AirPlay i Apple TV mają odgrywać ważną rolę w technologii przygotowywanej przez Apple.

Obecnie ciężko mi w to uwierzyć, ale nigdy nic nie wiadomo. Na ten moment wiemy, że rocznicowy iPhone będzie miał większy wyświetlacz (od brzegu do brzegu obudowy), wyświetlacz OLED, poprawioną wodoodporność i nowe aparaty. Wątpię, żeby były to wszystkie zmiany, resztę powinniśmy poznać przy okazji oficjalnej zapowiedzi urządzenia.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek