Krzysiek Borek18.11.2016
iPhone będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych?

Pewnie wiecie, że Foxconn i Pegatron są odpowiedzialni za składanie telefonów Apple w całość. Niedawno do obydwu fabryk zostało wystosowane interesujące zapytanie, mające na celu przemyślenie przeniesienia produkcji na teren Stanów Zjednoczonych.

Zapytanie wysłało Apple i Foxconn podobno się zgodził, co oznacza, że będzie szukał miejsca na nową fabrykę właśnie w USA. Terry Gou (kierownik Foxconn) ma mieszane uczucia, ponieważ przeniesienie produkcji do innego kraju wygeneruje wyższe koszty produkcyjne.

Apple asked both Foxconn and Pegatron, the two iPhone assemblers, in June to look into making iPhones in the U.S.,” a source said. “Foxconn complied, while Pegatron declined to formulate such a plan due to cost concerns

Wszystko z powodu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, zanim nim został mówił otwarcie, że sprawi, aby Apple wszystkie swoje produktu produkowało na własnym podwórku, a nie w innym kraju. Foxconn teoretycznie się zgodził, ale wydaje mi się, że ostatnie zdanie i tak ma ich kierownik. Niestety, ale Peagtron nie wyraził zgody z powodu podniesienia kosztów produkcji, które wiążą się z przeniesieniem fabryki do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dorian

  Tak ma byc. Ale to bedzie tylko częsc produkcji …generalnie chodzi tylko o rynek USA. Bo Trump chce narzucic wyzsze podatki apple za produkcje w innym kraju ale chodzi o iphony trafiające do klientow Usa

  • angol

   Mylisz się. Trump chce przenieś całą produkcje do USA. Amerykanom dać miejsce pracy, co idzie za tym cena produktów Apple wzrośnie o 87%. Czy będzie ci stać na to ?! Przy „wolnym” handlu jeszcze niepodpisanym z UE, to jest smutek dla niewolników Apple.Czy stać będzie ci zapłacić za iPhone 7 128 gb ponad 8500 zł.?!

 • masi0

  Gdyby iPhony były produkowane w stanach nie było by pewnie tylu wycieków nt. specyfikacji czy wyglądu części