Krzysiek Borek18.11.2016
iPhone będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych?

Pewnie wiecie, że Foxconn i Pegatron są odpowiedzialni za składanie telefonów Apple w całość. Niedawno do obydwu fabryk zostało wystosowane interesujące zapytanie, mające na celu przemyślenie przeniesienia produkcji na teren Stanów Zjednoczonych.

Zapytanie wysłało Apple i Foxconn podobno się zgodził, co oznacza, że będzie szukał miejsca na nową fabrykę właśnie w USA. Terry Gou (kierownik Foxconn) ma mieszane uczucia, ponieważ przeniesienie produkcji do innego kraju wygeneruje wyższe koszty produkcyjne.

Apple asked both Foxconn and Pegatron, the two iPhone assemblers, in June to look into making iPhones in the U.S.,” a source said. “Foxconn complied, while Pegatron declined to formulate such a plan due to cost concerns

Wszystko z powodu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, zanim nim został mówił otwarcie, że sprawi, aby Apple wszystkie swoje produktu produkowało na własnym podwórku, a nie w innym kraju. Foxconn teoretycznie się zgodził, ale wydaje mi się, że ostatnie zdanie i tak ma ich kierownik. Niestety, ale Peagtron nie wyraził zgody z powodu podniesienia kosztów produkcji, które wiążą się z przeniesieniem fabryki do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek