Krzysiek Borek11.04.2017
iPhone najpopularniejszym smartfonem wśród nastolatków

iPhone nadal pozostaje najpopularniejszym smartfonem wśród nastolatków, wszystko za sprawą przeprowadzonej niedawno ankiety przez Piper Jaffray.

Według wyników zainteresowanie iPhone’em wzrosło do 76% w porównaniu do 69% z zeszłego roku, a największą grupą (właścicieli) są nastolatkowie. 81% nastolatków zamierza kupić najnowszy model, co pokazuje kolejny wzrost w porównaniu do 75% w zeszłym roku.

Zainteresowanie nowym modelem jest spowodowane zastosowaniem wyświetlacza OLED, nowym wzornictwem, układem scalonym A11, brakiem fizycznego przycisku Początek i bezprzewodowym ładowaniem.

iPhone to nie jedyne z pożądanych urządzeń Apple, kolejnym jest Watch, choć w jego przypadku zainteresowanie jest marginalne, ponieważ wynosi obecnie 13%. W zeszłym roku zainteresowanie urządzeniem ubieralnym Amerykanów wyniosło 11%.

Wśród produktów skierowanych do osób aktywnych fizycznie największym zainteresowaniem cieszą się opaski Fitbit, a za nimi plasuje się Apple Watch. Zainteresowanie w przypadku pierwszego producenta wynosi 71%, podczas gdy Apple Watch zrzesza jedynie 10% zainteresowanych.

Wydaje mi się, że w tym roku zainteresowanie iPhone’em znowu wzrośnie, ale w przypadku Apple Watch nie będzie tak kolorowo, biorąc pod uwagę, że kolejna wersja nie będzie zawierać wielu poważnych zmian względem poprzedników.

W ankiecie przygotowanej przez Piper Jaffray wzięło udział 5500 nastolatków, a średni wiek wyniósł 16 lat.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Ja

    Nie nastolatkowie kupią, tylko ich rodzice.