Krzysiek Borek28.02.2016
iPhone SE bez 3D Touch

Ostatnio pokazywaliśmy wam schematy nowego, 4 – calowego modelu iPhone’a, a jego prawdopodobne nazewnictwo to SE. Teraz francuski portal technologiczny nowhereelse opublikował zdjęcie porównujące wyświetlacz nadchodzącego sprzętu z obecnie produkowanym (6s).

Widać czarno na białym, że mniejszy wariant nie będzie korzystał z 3D Touch, wprowadzonego podczas rynkowego debiutu iPhone’a 6s/6s Plus. Wyraźnie widać, że mniejszy ekran nie ma odpowiednich czujników/komponentów, które są potrzebne do działania rozpoznawania siły nacisku przez wyświetlacz.

iPhone-SE-vs-iPhone-6S-800x565

Oprócz braku tej nowości nie widać nic nowego na zdjęciach, jednak rozpoznawanie siły nacisku przez wyświetlacz były mocno eksploatowaną cechą podczas prezentacji i wprowadzenia na rynek dwóch wariantów 6s. Warto nadmienić, że mniejszy brat jednak będzie wspierał żywe zdjęcia/tapety.

Wzornictwo modelu SE będzie nawiązywać do 5S, choć możemy spodziewać się zaokrąglonych rogów obudowy unibody i szkła chroniącego wyświetlacz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym schematy jasno pokazywały, że przycisk zasilania/blokady ma znaleźć się na jednym z boków, ale Mark Gurman potwierdził, że zostanie na górnej krawędzi obudowy.

iphone-se-connector-800x603

Apple zamierza zaprezentować swoje nowości 21 marca bieżącego roku, w ich skład oprócz 4 – calowej słuchawki wejdzie mniejszy iPad Pro i paski dla ich jedynego urządzenia noszonego.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • sokol363

  Ciekawe jakim cudem będzie wspierał żywe tapety. Zdjęcia rozumiem ale tapety nie. Tapetę można „regulować” w przód i tył.

  • Powiem szczerze, że bardzo dziwne jest to, że Live Wallpaper nie posiadają modele już od 4 wzwyż. Androidy mają to od dosyć dawna.
   Aczkolwiek osobiście zawsze włączałem je tylko na chwilę dla bajeru i nie korzystałem ze względu na baterię. Więc nie tęsknię za takimi dodatkami, ale kto co lubi :-)

 • Marcin Wojciechowski

  Nie rozumiem dlaczego Apple nie wzbogaci modelu SE technologia 3D Touch? Przecież to powinno być w nowym modelu. Uważam wprowadzanie zupełnie nowego modelu bez tego ficzera za krok w tył a nie w przód.

  • masi0

   to nie będzie nowy model a uzupełnienie serii o model 4 calowy który będzie połączeniem 5s i pewnie trochę 5c czyli raczej dla tych którym ani rozmiar wersji 6 jest nie potrzebny ani jego bajery

 • Waldemar Sinicki

  W sumie jest to logiczne i akceptowalne. Funkcję 3D Touch zdobędą modele od 6S wzwyż.

  • Marcin Wojciechowski

   Uważam, że wszystkie nie modele iPhone powinny otrzymać 3D Touch ponieważ to jedna rodzina. Nie dawanie tego rozwiązania dla zuopełnie nowego modelu, który będzie kosztował niemałe pieniądze jest nie fair jednak co innego jakby Apple zdecydowało się na zasymulowanie działania 3D Touch np poprzez zastosowanie rozwiązania wzorowanego na wtyczce Forcy z Cydii, która całkiem dobrze symuluje działanie 3D Touch. Takie rozwiązanie byłbym jeszcze w stanie zaakceptować. Uprościłoby budowę iPhona oraz obniżyłoby jego cenę a efekt końcowy jego działania byłby niezwykle zbliżony do rozwiązania mechanicznego znanego z modeli 6S/6S Plus. Być może Apple właśnie coś takiego nam szykuje w modelu SE?

   • Waldemar Sinicki

    Wątpię. Przyjdzie poczekać aż pojawi się jailbreak i zainstalować w/w wtyczkę!

   • masi0

    SE ma kosztować tyle co Xperia Z5 compact czyli ok. 2600PLN – warto już skończyć z tym „niemałe” tylko do iPhona, bo obecnie każdy inny telefon kosztuje podobne pieniądze. Logicznym jest równiez brak 3D touch w podstawowym modelu – moim zdaniem całkowicie zrozumiała.