Krzysiek Borek15.03.2016
iPhone SE otrzyma ten sam aparat, co iPhone 6s?

Wygląda na to, że Apple nie idzie na kompromisy w przypadku iPhone’a SE. Ostatnie doniesienia mówią o wyposażeniu go w aparat iSight z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, więc w tym przypadku sprzęt byłby na równi z droższymi modelami (6s).

Wszystko za sprawą prac Apple nad wideo promocyjnym, które ma skupić się właśnie na aparacie w 4 – calowej słuchawce, podobno jedna ze scen ma w reklamie ma zostać w całości nagrana nowym sprzętem. Niestety, ciężko stwierdzić, czy osoba podająca tę informację jest wiarygodna.

Nie wiemy, czy Apple ma zamiar przygotować materiał promocyjny, ale wielu pracowników nagrywa różne wideo w Nowym Yorku od ubiegłego tygodnia.

Jeżeli to prawda, to rzeczywiście można liczyć na poręczniejszego iPhone’a z możliwościami 6s. Nawet początkowe plotki i zdjęcia jego komponentów wskazywały na drobne zmiany w porównaniu z 5S, które nie mogłyby stanąć na równi ze sztandarowym modelem.

Aparat

Przybierające na sile plotki wskazują na mniejszy sprzęt inspirowany wnętrzem obecnie sprzedawanego flagowca, a nie sprzętu, który ma obecnie 2 lata. Zabraknie jedynie technologii rozpoznawania siły nacisku przez wyświetlacz, ale pojawi się NFC dla Apple Pay, 12MPix aparat iSight i wsparcie dla żywych zdjęć.

Pierwsze plotki o 4K pojawiły się w ubiegłym miesiącu i według nich sprzęt miał/ma otrzymać 64 – bitowy układ scalony A9, który ma odpowiednie ISP, pozwalające na nagrywanie wideo w 4K (30 klatek/s) i zwolnionym tempie (1080p – 120 klatek/s i 720 – 240 klatek/s).

SE powinien pojawić się wraz z prezentacją nowego iPada z 9,7 – calowym wyświetlaczem i nowościami przewidzianymi dla Apple Watcha. Wszystko to na konferencji prasowej 21 marca, postaramy się na żywo podawać wszystkie najważniejsze informacje lub chwilę po spotkaniu prasowym.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    eh – kupujac go czulbym jakis niedosyt (dlaczego nie moze sie on pokazac w wrzesniu i byc tylko mniejsza wersja iPhone 7 z takimi samymi wnetrznosciami) :/