Krzysiek Borek31.03.2016
iPhone SE rozebrany na części

iPhone SE jest już dostępny w sprzedaży (w paru krajach), więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby bliżej przyjrzeć się „rewolucyjnemu” urządzeniu Apple.

Nie trudno się domyślić, że to składak złożony z części od starszych (iPhone 5S, 6) i nowszych (iPhone 6s) konstrukcji. Chipworks określiło go mianem „nietypowego urządzenia wydanego przez Apple„.

There are very few new parts, but that hardly means there is no innovation. As is the genius of Apple and its fearless leader, Mr. Cook, it is the combination of all the right parts that make a successful product. Finding that just-right balance of old and new, and at such a low cost, is no easy feat.

Układ scalony zapożyczono z 6s, jego oznaczenie to APL1022, co oznacza, że za jego produkcję odpowiedzialne jest TSMC. A9 zawiera również 2GB pamięci operacyjnej LPDDR4, które dostarczyło SK Hynix, więc to kolejna część z najnowszego obecnie modelu.

applea9chip

 

The date codes might actually tell a story: the decapped application processor chip is dated 1535, Aug/Sep last year, so it was sitting in inventory for a while; the memory is 1549, last December; and presumably the whole package-on-package was assembled this year at the end of January.

NFC, dzięki któremu użytkownicy SE mają dostęp do płatności mobilnych (Apple Pay) również pochodzi z 6s, ponieważ to konstrukcja NXP 66V10, a 6 – osiowy czujnik dostarczyło InvenSense. LTE, Qualcomm MDM9625M pochodzi z iPhone’a 6, a karta dźwiękowa została prawdopodobnie dostarczona przez Cirrus Logic i pierwszy raz użyto jej w iPhonie 5S.

Podczas gdy większość komponentów, to pozostałości po szóstkach, Apple zdecydowało, że części składowych wyświetlacza można użyć z 5S.

iphonesetouchscreencontroller

Bez przesady, SE to nie tylko i wyłącznie stare części, które od dawna ma producent, znalazło się również parę nowości. Jedną z nich jest nowy czujnik sterujący zasilaniem (338S00170), 16GB pamięć NAND Toshiby, przełącznik antenowy EPCOS D5255, mikrofon AAC Technologies i moduł wzmacniania zasilania Skyworks SKY77611.

Więcej szczegółowych informacji pojawi się po pełnej diagnozie, którą wykona również iFixit.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    uuuf – to jeszcze czujniki ruch sa z iPhone 6 :/

    uf – chyba naprawde wstrzymam sie do iPhone 7 choc wtedy na 100000% nie otrzymam jego 4″ odpowiednika :/