Michał09.01.2017
iPhone świętuje dzisiaj 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, bo 09.01.2007 roku Steve Jobs wychodząc na scenę zmienił świat. Zaprezentował coś, co zmieniło globalny przemysł smartfonów. Wprowadzając dotykowy ekran wyznaczył zupełnie nowe panujące do dzisiaj trendy.

Dzięki wizji Stevea Jobsa i Apple dzisiaj żyjemy w świecie, w którym dotykowy ekran to niemal konieczność w każdym smartfonie. Przez te 10 lat iPhone z roku na rok stawał się coraz lepszym produktem. Zmieniała się konstrukcja, jak i sam system operacyjny.

Na dzień dzisiejszy iPhone jest najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie, a iOS używają miliony osób.

Jako bonus mamy dla Was prezentację iPhone 2G, która miała miejsce w roku 2007 możecie obejrzeć poniżej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Danax

  To moim zdaniem najlepsza prezentacja w całej historii technolgii.
  Apple nie produkuje tylko urządzeń – jednym z ich produktów są także Keynote a Steve Jobs był w tym najlepszy. Prezentacja, w której pokazuje pierwszego iPhone’a z 2007 roku jest genialna. Zawiera w odpowiednich momentach żarty, budowanie napięcia, idealne podsumowanie konkurencji, niesamowite zwroty akcji… aż trudno uwierzyć jak wyglądały „smartfony” przed iPhonem i co by było gdyby Apple nie wydało tego smartfona. A tak, każdy ma komputer w kieszeni i prawdziwy internet. I pomyśleć, że gdyby nie iPhone do tej pory powszechne bybyły telefony z klapką, klawiaturką, blotwarem od operatorów i internetem WAP.

 • Daniel Cisek

  A mi nie dawno zepsuł się duży głośnik w 3GS :/ i np jak ktoś zadzwoni to dzwonka nie usłyszę, ale jak już odbiorę połączenie to z drugiego malutkiego głośniczka usłyszę i pogadam. Próbowałem wgrywać na nowo oprogramowanie i nic to nie dało. Ciekawe czy da się ten głośnik wymienić, jaki to koszt, może samemu da radę?

  • rado

   Dasz radę :).

 • 3denary

  3,5 inch it’s big screen ;)
  To były czasy…