Krzysiek Borek10.11.2016
iPhone w przyszłym roku otrzyma wyświetlacz OLED

Za rok prawdopodobnie pojawi się iPhone 8 i w sieci od niedawna mówi się, że najnowszy model zacznie korzystać z wyświetlaczy OLED. Do tej pory Apple wykorzystuje wyświetlacze LCD w smartfonach, ale OLED-y są dostępne w Apple Watch i panelu dotykowym najnowszego MacBooka Pro.

Apple w zeszłym roku złożyło pierwsze zamówienie na wyświetlacze OLED u Samsunga, a koszt zamknął się w 4 miliardach dolarów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że konkurencja w postaci LG, Sharpa i Japan Display nie śpi. Wszyscy wymienieni dostawcy inwestują w produkcję nowych paneli ekranów i być może nie tylko Samsung je dostarczy.

iphone7

Mam wrażenie, że wybór nowszej technologii od LCD będzie oddziaływać również na konkurencję, która w przyszłym roku również postawi na nowsze ekrany. W końcu trzeba wielu zmian, żeby zagrozić pozycji iPhone’a na rynku mobilnym.

Do tej pory Apple trzymało się wyświetlaczy LCD, ale wygląda na to, że w przyszłym roku sytuacja powinna się zmienić i dostaniemy sprzęt mobilny ze zdecydowanie lepszym wyświetlaczem niż obecny.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dorian

  Od wyswietlacza wolal bym nowy wyglad bo ten mnie nudzi

  • diffevair

   I tak nie ma tej monotonni jak w samsungach.

 • MQ

  to jaką cenę obstawiacie za podstawowy model iPhone 8 ? :-)

 • angol

  Wybór nowego wyświetlacza od LCD w żadnym razie nie „będzie oddziaływać również na Konkurencję”,bo Konkurencja już od dawna już stosuje ten rodzaj wyświetlaczy przed Apple. W drugim kwartale 2016 roku z 315 milion sprzedawanych smartfonów, 80 miliony były z wyświetlaczami OLED.

  http://www.businesskorea.co.kr/english/news/industry/15487-era-oled-oled-becoming-most-prevalent-form-smartphone-display