Wacław Niezgoda06.09.2015
iPhone wciąż króluje na amerykańskim rynku

Najnowsze dane z firmy analitycznej comScore pokazuje, że za oceanem niepodzielnie króluje smartphone z Cupertino.

Pośród użytkowników smartphone’ów powyżej 13 lat iPhone posiada aż 44.2% udziałów na rynku. Samsung– drugi na rynku spadł w ciągu trzech miesięcy do poziomu 27.3%.

1

LG zgarnęło dla siebie 8.7%, Motorola- 4.9%, a zamykające pierwszą piątkę HTC trzyma w ręce 3.5%.

2

Nadal jednak najpopularniejszym systemem jest zielony robocik- Android. Z tą platformą na pokładzie w samych Stanach Zjednoczonych znajdziemy 51.4%, co prawda w porównaniu do czasu sprzed trzech miesięcy, ilość ta zmniejszyła się o 0.8 punktu procentowego, na korzyść iOS, który zajmuje drugie miejsce z 44.2% udziałem i w tym samym czasie wzrozstem o 1.1 punktów procentowych.

Nie jest dla mnie zaskoczeniem udział platformy Windowsa, na poziomie 2.9% i spadku z 3%. Niestety platforma jest pokrzywdzona, przez swego rodzaju błędne koło. Konsumenci nie są skłonni do zmiany swojego systemu na kafelki, ponieważ jak głosi opinia nie zobaczymy na niej tak dużo i tak dobrze dopracowanych aplikacji. Co za tym idzie deweloperzy nie są zainteresowani Windowsem, ponieważ nie przynosi ona oczekiwanych zysków.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze aplikacje, to na samym szczycie znajduje się Facebook, dalej na liście zobaczymy Messengera, YouTube, Google Search, Google Play, Google Maps, Pandora Radio, Gmail, Instagram oraz Yahoo Stocks.

Przypominamy o prezentacji nowych iPhone’ów, odbędzie się ona już 9 września. Po wypuszczeniu nowego modelu na rynek możemy zobaczyć drobne zmiany w podziale rynku, na korzyść giganta z Cupertino, kosztem pozostałej piątki.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS