Wacław Niezgoda14.07.2015
iPhone zgarnia 92% zysku z rynku smartphone’ów

Urządzenia niewiele większe od dłoni, mieszczące się w kieszeni, dotrzymują nam kroku w życiu codziennym i niektórym już zastąpiły lub prawie całkowicie zastępują komputer.

Nie dziwi więc wielkość rynku smartphone’ów na świecie. A jeśli mówimy o zyskach, niepodzielnie króluje Apple i jego iPhone’y. Średnia cena sprzedanego iPhone’a wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego o 43% i wyniosła aż 624$. Średnia cena telefonu z Androidem to zaledwie 185$.

236397

Apple zgarnęło aż 92% zysków ze sprzedaży wszystkich smartphone’ów. Drugi w tym wyścigu jest Samsung z wynikiem 15%. Wynik przekracza 100% ponieważ wiele firm odnotowało ujemny bilans.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
  • Vision

    Moim kolejnym telefonem po Galaxy Note 3 też będzie iPhone 6 lub 6S.

  • Mark Bether

    Zysk to jedno, a ilość urządzeń to co innego. Kasa jest większa tylko dlatego, że iPhone’y są o wiele droższe :-)
    Nie każdego może obchodzić to co piszę poniżej więc wybaczcie, ale nawiasem mówiąc jako statystyczny Polak sam posiadam LG3D, LG3Dmax, HTC EVO 3D, LG G2mini, Galaxy S3Mini vs iPhone 4S, iPad 2. W sumie 5 do 2 cenowo wychodzi na równo :-)
    Sprzętowo natomiast nie ma po co porównywać, bo smartphony 3D cenię bardzo wysoko ze względu na przydatność dla mnie natomiast Apple to bardziej komputery niż smartphony nawet 4S :-) Aczkolwiek te stare LG 3D wraz z wyjściem HDMI spełniają dosyć fajne funkcje jako kamera fullHD lub 3D, jako konsola do gier i jako smart cinema (w połączeniu z moim projektorem lub monitorem 3D).