Michał22.03.2014
iTunes będzie dostępny na Androidzie?

iTunes Store to utworzony przez Apple sklep online, sprzedający pliki, które są dostępne przez apkę iTunes. Zaledwie kilka lat po uruchomieniu iTunes Store, stał się największym sklepem multimedialnym na świecie.

iTunes jak wiemy dostępny jest tylko na platformie iOS. Pamiętacie słowa Steve’a Jobsa, który powiedział, że aplikacja nigdy nie trafi na inne platformy? Wydaje się, że gigant z Cupertino jednak zmienił zdanie i bierze pod uwagę uruchomienie iTunes na Androidzie.

Apple has opened exploratory talks with senior label executives about the possibility of launching an on-demand streaming service that would rival Spotify and Beats Music, according to three people familiar with the talks. Apple is also thinking about adding an iTunes App for Android phones, the Google rival that has been growing faster than the iPhone, these sources said.

Jest to zapewne spowodowane tym, że co chwilę na rynku pojawiają się nowe serwisy oferujące strumieniowanie muzyki i ma to znaczący wpływ na spadek sprzedaży w iTunes. Firma jest tego świadoma i dlatego rozważa taką opcję.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz