Krystian11.04.2014
iTunes i bezstratna jakość muzyki wraz z iOS8?

Ostatnio pisaliśmy Wam o tym, że Apple planuje gruntowne przebudowanie swojego sklepu z muzyką aby bardziej zachęcić użytkowników do jej zakupu.

Dziś za to pojawił się zupełnie nowy raport, opublikowany przez blog zorientowany na muzykę, który sugeruje, że Apple może dodać możliwość ściągania muzyki w jakości HD.

Bloger muzyczny Robert Hutton twierdzi, że Apple może polepszyć jakość plików w iTunes do jakości bezstratnej w 24bitach. Nowa możliwość może zostać pokazana już podczas WWDC w czerwcu tego roku.

Jak podaje Robert, Apple zawsze wymagało dostarczania utworów w najwyższej jakości, aby potem mogli je konwertować do w plików o mniejszej objętości, jednak z zachowaniem jak najlepszej jakości. Aktualna baza jaką posiada iTunes, to prawdopodobnie największy zbiór plików muzycznych w bezstratnym formacie na świecie.

Nie wiadomo, jak zachowają się kupujący, gdy da się im możliwość zakupu albumu w jakości bezstratnej po lekko wyższej cenie niż obecnie. Jedno jest pewne, jeżeli Apple uruchomi usługę strumieniowego przesyłania bezstratnych plików – jedym ruchem zmiecie całą konkurencję dostępną na rynku.

Aktualnie tylko WiMP HiFi oferuje pliki w bezstratnej jakości, jednak robi to na terenie tylko kilku krajów Europy.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_