Krzysiek Borek23.03.2016
Jailbreak dla Apple TV 4 z tvOS 9/9.0.1 dostępny! Jak go wykonać? Zobacz instrukcję

Ostatnio głośno się zrobiło o Jailbreak dla Apple TV 4gen, przygotowywanym przez grupę Pangu. Okazuje się, że właśnie dzisiaj chłopaki wydali plik, który pozwala zdjąć zabezpieczenia systemowe.

Obecnie użytkownik zyskuje jedynie dostęp do SSH i nic ponadto, nie wspominając o wąskiej grupie kompatybilnych wersji tvOS. ATV 4 z tvOS 9 lub 9.0.1 są kompatybilne z Jailbreak, wszystko możecie pobrać z oficjalnej strony grupy – pangu.io.

Jak go wykonać?

Zanim przystąpimy do wykonania procesu, musimy mieć sprzęt z OS X, ATV 4, kabel USB – C, Xcode i konto deweloperskie (może być darmowe). Dopiero wtedy, możemy zacząć cały proces.

Pobieramy paczkę z oficjalnej strony Pangu dla Apple TV 4.

Podpinamy ATV 4 do komputera i uruchamiamy Xcode, aby znaleźć UDID urządzenia, który będzie niezbędny do tego procesu. Aby to zrobić klikamy z lewej strony interfejsu Xcode na przystawkę telewizyjną Apple.

1

Zapisujemy UDID na kartce lub notatkach na MacBooku, bo będzie nam potrzebne przy tworzeniu konta deweloperskiego.

Logujemy się na stronie deweloperskiej swoim domyślnym Apple ID, a potem rejestrujemy UDID wybranego przez nas urządzenia (w tym przypadku Apple TV). Odwiedzamy tę stronę, aby to zrobić – tutaj. Jeżeli macie wiele ATV, musicie zarejestrować wszystkie.

2

Wchodzimy tutaj , aby uzyskać ID aplikacji dla przystawki telewizyjnej.

3

Następnie zmierzamy tutaj i wybieramy aplikację dla tvOS, a następnie dodajemy certyfikat deweloperski.

4

Na kolejnej stronie wybieramy wszystkie dostępne Apple TV i zatwierdzamy.

5

Pobieramy podpisany plik, a potem umieszczamy go w folderze atvjb i zmieniamy jego nazwę na embedded.mobileprovision. (bez kropki)

Otwieramy pęk kluczy, a następnie przechodzimy do Certyfikatów w części „kategoria”. Potem musimy otworzyć stronę z naszym certyfikatem deweloperskim.

6

W części A widnieje nazwa dewelopera, a b odpowiada numerowi identyfikacyjnemu.

W tym momencie możemy zainstalować aplikację za pośrednictwem Xcode, aby to zrobić wybieramy nasze urządzenie, a potem klikamy na + i wybieramy nowo utworzony plik. Jednak grupa sugeruje, żeby użyć jej skryptu, wpisując komendę Install_atv_jb.sh e5e2c931d4a94ecf71e12a88b0b4579b com.sample.tvjb 93AA45BBCC „iPhone Developer: test (ALI766JXB5). Po wykonaniu tej operacji, aplikacja od razu zacznie się instalować na Apple TV.

7

Uruchamiamy aplikację, odczekujemy chwilę i po kłopocie. Po zakończeniu procesu, mamy dostęp do Jailbreak i SSH bez graficznego interfejsu.

Źródło: pangu.io
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek