Krzysiek Borek20.03.2016
Jailbreak dla Apple TV 4gen opóźniony

W zeszłym tygodniu Pangu ogłosiło, że zamierzają wydać Jailbreak dla przystawki telewizyjnej Apple w przyszłym. Ogłoszenie miało miejsce w momencie niespodziewanego wydania przez nich Jailbreak dla wszystkich, 64 – bitowych urządzeń mobilnych z Cupertino wyposażonych w iOS 9.1.

Macie zamiar odblokować oprogramowanie ATV 4? Musicie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ termin wydania będzie opóźniony. Wszystko ma się sprowadzać do pobrania pliku IPA i wrzuceniu go na Apple TV.

ATV

Na ten moment będzie jedynie dostęp do SSH bez graficznego interfejsu, więc Jailbreak przyda się jedynie programistom i osobom, zainteresowanym zabezpieczeniami. To dobra wiadomość, myślę, że wraz z upływającym czasem i chęciami deweloperów doczekamy się tej samej sytuacji, co w przypadku sprzętu przenośnego. Sam jestem ciekaw, co to przyniesie, choć wydaje mi się, że jedną z pierwszych możliwości, będzie zmiana motywu.

Niestety, mając tvOS 9.1/9.1.1 nie macie czego szukać i na co czekać, plik Pangu wspiera jedynie starszą wersję oprogramowania układowego (9.0 lub 9.0.1). Niestety, ale nie ma szans na powrót do starszej wersji, bo Apple nie weryfikuje ich na swoim serwerze, wykorzystywanym do aktualizacji. Warto wspomnieć, że nie plik nie będzie kompatybilny ze starszymi modelami Apple TV. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem, to warto sprawdzić wersję oprogramowania w ATV 4, wystarczy przejść do Ustawienia — Ogólne – o urządzeniu i sprawdzić. Kolejnym wyjściem jest zakup sprzętu pod Jailbreak, ale musicie kupić model wyprodukowany przed grudniem 2015 roku.

Osobiście nie korzystałem z Apple TV, ale Jailbreak być może zwiększy jego sprzedaż. Pomimo braku zainteresowania sprzętem z mojej strony, jestem ciekaw, co przygotują dla nas scenowi programiści.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek