Krzysiek Borek20.03.2016
Jailbreak dla Apple TV 4gen opóźniony

W zeszłym tygodniu Pangu ogłosiło, że zamierzają wydać Jailbreak dla przystawki telewizyjnej Apple w przyszłym. Ogłoszenie miało miejsce w momencie niespodziewanego wydania przez nich Jailbreak dla wszystkich, 64 – bitowych urządzeń mobilnych z Cupertino wyposażonych w iOS 9.1.

Macie zamiar odblokować oprogramowanie ATV 4? Musicie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ termin wydania będzie opóźniony. Wszystko ma się sprowadzać do pobrania pliku IPA i wrzuceniu go na Apple TV.

ATV

Na ten moment będzie jedynie dostęp do SSH bez graficznego interfejsu, więc Jailbreak przyda się jedynie programistom i osobom, zainteresowanym zabezpieczeniami. To dobra wiadomość, myślę, że wraz z upływającym czasem i chęciami deweloperów doczekamy się tej samej sytuacji, co w przypadku sprzętu przenośnego. Sam jestem ciekaw, co to przyniesie, choć wydaje mi się, że jedną z pierwszych możliwości, będzie zmiana motywu.

Niestety, mając tvOS 9.1/9.1.1 nie macie czego szukać i na co czekać, plik Pangu wspiera jedynie starszą wersję oprogramowania układowego (9.0 lub 9.0.1). Niestety, ale nie ma szans na powrót do starszej wersji, bo Apple nie weryfikuje ich na swoim serwerze, wykorzystywanym do aktualizacji. Warto wspomnieć, że nie plik nie będzie kompatybilny ze starszymi modelami Apple TV. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem, to warto sprawdzić wersję oprogramowania w ATV 4, wystarczy przejść do Ustawienia — Ogólne – o urządzeniu i sprawdzić. Kolejnym wyjściem jest zakup sprzętu pod Jailbreak, ale musicie kupić model wyprodukowany przed grudniem 2015 roku.

Osobiście nie korzystałem z Apple TV, ale Jailbreak być może zwiększy jego sprzedaż. Pomimo braku zainteresowania sprzętem z mojej strony, jestem ciekaw, co przygotują dla nas scenowi programiści.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  1. Czym bardziej skomplikowany soft – tym latwiej go zlamac

  2. Niedziwie sie Apple iz niezbyt stara sie zabezpieczyc tvOS przez JB bo to dla nich….. hmm….. inspiracja? Nie raz to przerabiali i pobierali pomysly ZA FREE

  • krzysiekb92

   Czas pokaże, co się z tego wykluje. Mam nadzieję, że nie staną na przestarzałej wersji tvOS i podołają kolejnym. Podobnie powinno być z iOS, ale zdaje sobie sprawę, że na wszystko potrzeba czasu.

   • Bart

    gdyby jailbreak nie sluzyl w glownej mierze do instalacji lewizny – Apple bardziej by przymykalo oko na ten JB

    • krzysiekb92

     Szkoda,ze w głównej mierze do tego służy,a większość zapomina,że można wprowadzić wiele dobrego do sprzętu.

     • Bart

      faktycznie wiele dobrego – z gratisowymi wirusami :)

      iOS jest jak twoj zamek w drzwiach ktory by otworzyc tylko Apple. A majac JB to masz drzwi otwarte i modlisz sie by nikt nie wszedl ci do domu

     • krzysiekb92

      Jak instalujesz nie sprawdzone paczki i aplikacje, to masz wirusy. Miałem JB na iP 4, 4S i na obecnie używanym iPadzie 3gen. Zero wirusów.

     • Bart

      Zero wirusow bo o nich nie wiesz im masz poinstalowane ;)

      Temu nazywaj sie wirusy – bys niemogl ich odnalesc :)