Krzysiek Borek22.11.2017
Jailbreak iOS 10.3.1 jednak się pojawi?

Podejrzewam, że mało kto kojarzy Adama Donenfelda, odpowiedzialnego za wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach mobilnych systemów operacyjnych.

Wielu użytkowników pytało go o możliwość wydania Jailbreak dla iOS 10.3.1 i wygląda na to, że warto zainteresować się tematem.

Dlaczego? Jego exploity ziVa działają bez problemów na większości urządzeń mobilnych z 64-bitowym układem scalonym i iOS 10.3.1. Donenfled miał swoje 5 minut podczas wystąpienia w Singapurze, właśnie wtedy po raz pierwszy opowiedział o swoich odkryciach.

Od tamtego momentu nastąpiła cisza w eterze, ale jego nowy tweet sprawił, że większość osób oczekujących Jailbreak zobaczyła światełko w tunelu. Najważniejsze, że ziVa działa na iOS 10.3.1, a to oznacza, że co raz więcej osób będzie trzymać się tej wersji iOS. Dla użytkowników z obecnie zainstalowaną 11 będzie za późno, ponieważ Apple zablokowało możliwość powrotu na starsze wersje.

I’m not sure if a coincidence or not, but on iOS 10.3.1, my sysctl trick to bypass SMAP was “challenged”. Apple switched the order of l1dcache and l1icache… so now the whole exploit is a little bit more messed up. Anyway… ZiVA runs on 10.3.1 🙂

Nie ukrywam, że to dobra wiadomość, ale dopiero po oficjalnym wydaniu będziemy mogli świętować i cieszyć się Cydią. Co z kolei przyniesie kolejne aktualizacje wtyczek i aplikacji w niej dostępnych.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek