Krzysiek Borek15.09.2016
Jailbreak iOS 10 zaprezentowany z działającym MobileSubstrate

Mało kto poważnie i z szacunkiem traktuje Lukę Todesco, co nie zmienia faktu, że chłopak nadal pracuje na Jailbreak iOS 10. Jednak dla mnie to bardziej pokaz jego możliwości i pokazanie scenie, że da się go osiągnąć.

Dowodem na to jest jego najnowsze wideo na YouTube, które ukazuje działający Jailbreak yaluX z działającym MobileSubstrate, co oznacza, że niektóre wtyczki działają na najnowszej wersji oprogramowania układowego dla urządzeń mobilnych Apple. Warto nadmienić, że na ten moment z odblokowaniem systemu operacyjnego są kompatybilne urządzenia z 64-bitowym układem scalonym.

Last video was pretty crappy. This time i’m demonstrating MobileSubstrate support with YaluX on iOS 10. MobileSubstrate was heavily patched to work: SubstrateLauncher was replaced with a self made library that does the same job.

Zanim pojawiła się ostateczna wersja iOS 10, Todesco zaprezentował Jailbreak na wersji rozwojowej, dokładnie to samo zrobiła grupa Pangu i ih8sn0w (on pokazał odblokowanie dla sprzętu z 32-bitowym SoC).

Nie sądzę, żeby Włoch osobiście wydał narzędzie ułatwiające wykonanie Jailbreak, prędzej zrobi to Pangu lub ih8sn0w, który ostatnio nie jest tak aktywny na scenie, jak w przeszłości.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Abudulu

  To tera zostaje nam tylko czekać na programik do jb bo brakuje mi cydi :p
  Chyba że da się w jakiś sposób wrócić do 9.3.3 i zrobić jb

  • krzysiekb92

   Jeżeli masz APTicket i blobsy (SHSH) zapisane wcześniej dzięki TinyUmbrella lub TSSChecker to pod koniec roku pojawi się Prometeus i będziesz mógł wrócić z 10 na 9.3.2.

  • gosia

   jeżeli idzie o sensowne działanie mobile substrate to można też na ios 10 – download.net.pl/jak-zainstalowac-mobile-substrate-w-iphone-oraz-ipad/n/9387/ jak w tej metodiz.e

 • quba

  Czy w iOS 10 nie zmienił się delikatnie rozkład klawiatury w stosunku do iOS9?
  Albo nie trafiam w przyciski właśnie dlatego albo to już starość :)
  Ma ktoś może zrzuty pokazujące obie klawiatury?