Krzysiek Borek25.08.2016
Jailbreak iOS 9.3.4 coraz bliżej?

Apple właśnie przestało podpisywać iOS 9.3.2 i 9.3.3, co w praktyce oznacza zablokowanie Jailbreaka dla tych wersji oprogramowania układowego.

Jednak na moderskim podwórku iOS pojawiła się nowa grupa, która pokazała działającą Cydię na iOS 9.3.4.

Przed konferencją BlackHat, na której obecny był jeden z pracowników Apple, pojawił się iOS 9.3.4, który blokuje Jailbreak na dobre (przynajmniej na razie). Na szczęście nie trwało to długo, ponieważ Luca Todesco, jako pierwszy złamał zabezpieczenia najnowszej wersji i pokazał działającą Cydię (na iPhonie 6s).

Obecnie nie popadałbym w hurraoptymizm, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób nowej grupie się to udało i czy zamierza wydać narzędzie, które uprości całą operację. Warto nadmienić, że obecnie większość osób szukających luk w zabezpieczeniach zostawia wszystko dla siebie i niczego nie wydaje.

Wydaje mi się, że Min Zheng i jego ekipa wykonała Jailbreak, ponieważ Apple ogłosiło niedawno program, w którym płacą zainteresowanym za odnalezienie luk w ich oprogramowaniu. Odblokowanie najnowszej wersji iOS (niewydany dalej) pozwoliłby im zarobić 200 tysięcy $.

Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie i dostaniemy Jailbreak w momencie wydania ostatecznej wersji iOS 10.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek