Krzysiek Borek17.06.2016
Jailbreak wykonywany przez Safari nie działa na iOS 10

Miesiąc temu Luca Todesco podzielił się z nami wideo i informacjami o jego zdalnym Jailbreaku dla iOS 9.3.2, ale wygląda na to, że nie działa już na najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Todesco na Twitterze powiedział, że iOS 10 blokuje jego 0day exploit, który nazwał GasGauge i odgrywał najważniejszą rolę w zdalnym odblokowaniu zabezpieczeń systemu operacyjnego Apple. Na niższych od iOS 10 wersjach jest to jeszcze możliwe.

Jeżeli nie widzieliście tego w akcji, poniżej macie wideo.

Jak już wspominałem, najnowsza kompilacja blokuje Jailbreak, a autor postanowił udostępnić efekt swojej pracy, więc ktoś będzie w stanie wykonać narzędzie upraszczające proces. Podobno działa on na iOS 9.3.3 beta i niższych, więc to powinno ucieszyć większość użytkowników czekających na przełom w tej sprawie. To nie wszystko, Todesco powiedział, że zabezpieczenia 10 są na tyle mocne, że zamknęły działanie jego kolejnego projektu, o którym i tak nic nie wiemy.

Nie mam takiej wiedzy, jak Luca, ale zdaje sobie sprawę, że ciężko samemu znaleźć luki w oprogramowaniu pozwalające na ingerencję w system. Jeżeli już się komuś uda, to musi mieć wiele urządzeń mobilnych, aby sprawdzić, czy wszystko działa, potem pozostaje napisanie i wydanie stabilnej aplikacji.

Większości z użytkowników Todesco podpadł i mało kto cieszy się z tego, co ten chłopak pokazuje. Na szczęście jego decyzja o udostępnieniu efektów jego pracy pokazuje, że tym razem może zależeć mu na wydaniu Jailbreak, ale niekoniecznie pod jego nazwiskiem.

Mam nadzieję, że TaiG lub Pangu zrobią z tym, co trzeba, choć obydwie grupy pracują w ciszy i od dłuższego czasu nie dzielą się z nami żadnymi szczegółami. Poza tym Pangu dostało się za wydanie Jailbreak dla przestarzałej wersji iOS, do której nie można nawet wrócić.

Wiem jedno, osoby pracujące nad Jailbreak dla iOS 10 muszą zacząć wszystko od nowa, a czas pokaże czy ktoś zrobi pożytek z materiałów udostępnionych przez Todesco. Być może dowiemy się czegoś po konferencji Pangu lub podczas WWJC w przyszłym miesiącu.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek