Krzysiek Borek28.03.2014
Jailbreak żenujący? Jeden z twórców p0sixpwn tak właśnie uważa

Winocm to jeden z deweloperów stojących za p0sixpwn, narzędziem, które pozwala zrobić Jailbreak na oprogramowaniu od 6.1.3 do 6,1.6.

Od ludzi tego kalibru wymaga się entuzjazmu wobec ich ciężkiej pracy, ale on twierdzi, że woli zwykle oprogramowanie, aniżeli wgrywanie Jailbreak.

Winocm pokazuje, że jego wybór nie jest bezpodstawny, dlatego woli fabryczny iOS, od tego z Jailbreak, a to ze względu na to, że nie każde rozszerzenie jest wystarczająco stabilne, prowadzi do piracenia aplikacji, czy nawet zmniejsza bezpieczeństwo systemu.

„Wygląda na to, że jest wiele rozszerzeń i programów, które mogą spowodować uszkodzenie naszego urządzenia. Tak rozszerzenia i inne tego typu rzeczy są wspaniale, jednakże są to dodatkowe części oprogramowania, które zespolone zostają z systemowym API, co możne spowodować problemy ze stabilnością, która możne być mniejsza niż na fabrycznym oprogramowaniu.

Rozszerzenia i programy nadają unikalności naszemu urządzeniu, ale mnie osobiście to nie kreci. Nawet mnie nie podpuszczajcie, podejście każdego do tematu to „jedynie” uruchamianie nie podpisanych aplikacji. Wole fabryczne oprogramowanie. Jailbreak jest denerwujący, nie będę ryzykował stabilności działania swojego urządzenia.”

Co ciekawe Winocm w tym roku zacznie prace w Apple.

Czy macie podobne zdanie, jak on? Wiele rozszerzeń powoduje niestabilność systemu, co powoduje błędy systemowe, jednak moim zdaniem każdy, kto robi Jailbreak, wie o tym ryzyku i decyduje się na Jailbreak, pomimo tego.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Dawid Liwski

  „Jailbreak jest denerwujący” – idealne podsumowanie. Wcześniej (iOS 6, 5, 4…) było ok, natomiast jeśli chodzi o iOS 7 – każdy powie, że jailbreak to niewypał – problemów było mnóstwo, od paska statusu który nie znikał po spieprzony sandbox. Każdy kto miał lub ma większą styczność z JB (i mam tu na myśli hackerów, nie użytkowników) potwierdzi, że evasi0n nie powinien trafić do użytku publicznego w takim stanie w jakim trafił. Bo właśnie przez to – wracając do pierwszego zdania – jailbreak jest denerwujący. I przez to mój obecny iPhone nie został ani razu zjailbreakowany – mimo iż chętnie bym to zrobił i mimo iż wcześniej robiłem to na każdym iPhonie, poczynając od 2G.

 • Endzio

  Podzielam jego zdanie. Jeśli ktoś chce coś kombinować z systemem to jest Android. iOS to system zamknięty i koniec.

 • Janusz Pałucha

  No ta myśl jest jak kijek.. ma dwa końce..
  Pierwsza myślą jest jego zdanie które podzielam..
  Druga myśl to taka że Apple ma swój kierunek i nie chce wprowadzać programów czy dodatków do swojego systemu które rozszerzają jego możliwości.
  Tak jak to miało miejsce w przypadku MMS’ów..

  Osobiście nie robię JB bo system po ich zrobieniu zwalnia i pojawiają się inne problemy..