Krystian08.01.2014
Jak Apple pokonało Microsoft

Był czas, kiedy Microsoft posiadał ponad 95% rynku komputerów, a Apple walczył o przetrwanie. Czasy te wprawdzie szybko minęły, ale historia nadal jest żywa, jakby wydarzyła się wczoraj. W tamtych czasach tylko skrawek ludzi, wręcz wybrańców, posiadał jakieś produkty Apple w swoim domu. Wszędzie panował Microsoft, ze swoim systemem, pakietem biurowym, w domu i w pracy.

Dziś jednak wszytko diametralnie się zmieniło, poniższy wykres pokazuje, że 70% osób używających produktów Microsoftu, posiada również coś wyprodukowanego przez Apple w swoim domu. Nadgryzione jabłko nie ma szans na zdobycie większości rynku PC, dlatego zmieniło zasady gry wprowadzając takie produkty jak iPhone, iPad, czy iPod, który to już niestety powoli kończy swój żywot.

wykres

Dziś to Apple jest najcenniejszą firmą na świecie, a Microsoft stara się ich dogonić na każdym polu. Wyraźnie to widać dzięki takim ruchom jak Office w chmurze, lub darmowy iWork w odzewie od Apple. O systemach mobilnych na razie nie ma co wspominać, Lumia z WP to w większości zabawka dodawana do abo na zasadzie „bo to Nokia”, a sam system ma jeszcze ogromne braki. Wojna trwa, a korzystamy my, użytkownicy. Kupujmy więc więcej sprzętów Apple, niech M$ cierpi!

Źródło: businessinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_