Krystian25.01.2014
Jak Apple zabezpiecza nasze dane

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że najczęściej używane hasło w internecie to „123456”. Całe szczęście istnieją strony internetowe, które chronią nas lepiej niż inne. Wśród nich pierwsze miejsce zajęła nie inna strona, jak apple.com

Coraz częściej czytamy, że hakerzy chcą ukraść nasze dane z różnych portali, a inni próbują przechwytywać nazwy użytkowników i hasła. To bardzo poważne sytuacje, które mogą godzić w bezpieczeństwo osobiste każdej osoby. Z tego powodu coraz więcej użytkowników obawia się tworzyć swoje profile na nowych stronach w obawie przed kradzieżą danych.

Aby uspokoić ludzi i uspokoić tych, którzy korzystają z ich usług został opublikowany raport odnośnie stron, które najbardziej dbają o bezpieczeństwo zarejestrowanych użytkowników.

Badanie pokazuje, że apple.com jest jedynym miejscem, które otrzymało 100 punktów na 100 możliwych – jest to głównie zasługa tego, że Apple nie akceptuje prostych haseł, dodatkowo wymusza wstawianie w hasło dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. W tabelce możecie zobaczyć 10 najlepszych i najgorszych serwisów.

tabela

Ciekawe jak takie badanie wyszło by na polskich stronach.

Źródło: arstechnica.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Mecenas Maciek Jasiński

  zwykly keylogger i haslo moze miec 100 znakow specjalnyh i tak jest do odczytania :/

  • Łukasz

   Ja czekam na moment kiedy Apple da developerom możliwość korzystania z Touch ID. Szczególnie chodzi mi tu o banki i serwisy typu Amazon, eBay czy też PayPal.

   • Mecenas Maciek Jasiński

    myslisz ze i tego nie da sie obejsc?? przeciez taki odcisk i tak jest gdzies zapisany w postaci binarnej…

 • Oj really

  Artykuł jest złe zatytułowany. Sugeruje opisanie metody zabezpieczeń. W tekście jedyne jest przedstawianie wymuszenie stworzenia skomplikowanego hasła (te same ustawienia i wymogi co na interia.pl przykładowo)
  Dziękuje dobranoc