Krystian25.01.2014
Jak Apple zabezpiecza nasze dane

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że najczęściej używane hasło w internecie to „123456”. Całe szczęście istnieją strony internetowe, które chronią nas lepiej niż inne. Wśród nich pierwsze miejsce zajęła nie inna strona, jak apple.com

Coraz częściej czytamy, że hakerzy chcą ukraść nasze dane z różnych portali, a inni próbują przechwytywać nazwy użytkowników i hasła. To bardzo poważne sytuacje, które mogą godzić w bezpieczeństwo osobiste każdej osoby. Z tego powodu coraz więcej użytkowników obawia się tworzyć swoje profile na nowych stronach w obawie przed kradzieżą danych.

Aby uspokoić ludzi i uspokoić tych, którzy korzystają z ich usług został opublikowany raport odnośnie stron, które najbardziej dbają o bezpieczeństwo zarejestrowanych użytkowników.

Badanie pokazuje, że apple.com jest jedynym miejscem, które otrzymało 100 punktów na 100 możliwych – jest to głównie zasługa tego, że Apple nie akceptuje prostych haseł, dodatkowo wymusza wstawianie w hasło dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. W tabelce możecie zobaczyć 10 najlepszych i najgorszych serwisów.

tabela

Ciekawe jak takie badanie wyszło by na polskich stronach.

Źródło: arstechnica.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_