Krzysiek Borek08.06.2015
Jak działa iOS 8.3 na wysłużonym iPadzie Retina 

08Ponad miesiąc temu Apple udostępniło kolejną wersję oprogramowania układowego dla ich urządzeń mobilnych. Osobiście posiadam już „leciwego” iPada 3 – ej generacji z wyświetlaczem Retina. iPhone’ea zastąpiłem Motorolą MotoG, dzięki takiemu zabiegowi mogę sprawdzić obydwa mobilne systemy operacyjne.

Jak już wspominałem, pierwszy iPad z wyświetlaczem Retina w portfolio Apple to nie demon prędkości i lata świetności ma już za sobą. Z drugiej strony to nadal dobry sprzęt i osoby go posiadające zostaną miło zaskoczone po aktualizacji iOS do najnowszej, obecnie wersji.

Pomimo, że iPad 3 jest dość starym urządzeniem mobilnym Apple, postanowiłem ograniczyć ilość aplikacji/gier do wystarczającego minimum. Zainstalowałem ich około 40 i większość z nich działa bez zadyszki. Na iPadzie używałem głównie Pinterest, Twitterrific, Spotify, Inbox i wielu innych. Wszystkie z nich działają perfekcyjnie.

Nie zauważyłem problemów z WiFi i Bluetooth po wykonaniu aktualizacji (poprzez DFU). To najważniejsza kwestia w moim przypadku, ponieważ przez większość czasu korzystam z obydwu metod łączności. Nie używam ich jedynie do grania, choć czasem się to zdarzy.

Obecnie bateria w moim sprzęcie ma ponad 280 cykli ładowania za sobą, jej pojemność z fabrycznej zbytnio nie uległa zmianom. Wierzcie lub nie, ale spokojnie wytrzymuje cały dzień na jednym ładowaniu. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę wiek iPada 3 – ej generacji.

Jak na razie nie zauważyłem żadnych błędów w oprogramowaniu, choć może to ulec zmianom. Jednakże wydaje mi się, że to najbardziej stabilna odsłona iOS 8.
Po aktualizacji do iOS 8 były widoczne lagi i zwolnienia w działaniu systemu operacyjnego, po aktualizacji do 8.3, od trzech tygodni wszystko działa zdecydowanie lepiej, niż miało to miejsce również podczas użytkowania wersji 8.1.2.

Warto zaktualizować iPada?

Mam możliwość przetestowania iOS 8.3 tylko i wyłącznie na osobistym urządzeniu i stwierdzam jedno, to najbardziej stabilna wersja systemu operacyjnego Apple. Biorąc pod uwagę nowe funkcje takie, jak nowa klawiatura, dodatkowe zabezpieczenia i pomniejsze poprawki, myślę że każdy użytkownik iPada powinien zaktualizować swojego.

Zazwyczaj warto przemyśleć wszelkie za i przeciw przed wykonaniem aktualizacji. W wiekszości przypadków martwicie się poważnymi problemami, jednakże w tej wersji wam to nie grozi. Jeżeli obecnie korzystacie z iOS 8.2 i nie macie zamiaru aktualizacji, to warto poczekać na iOS 8.4, który powinien pojawić się pod koniec obecnego miesiąca.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek