Krzysiek Borek18.09.2014
Jak iPhone 4S radzi sobie z nowym iOS 8?

W dniu wczorajszym pojawiła się aktualizacja oprogramowania iOS dla urządzeń Apple. Wraz z debiutem nowego systemu Apple rozpoczęło pracę nad aktualizacją aplikacji.

Jednym z urządzeń „współpracuących” z iOS 8 jest iPhone 4S, który jest dosyć starym urządzeniem. Raport z Ars Technica nie naprawa optymizmem, urządzeniu daleko do stabilnego i płynnego działania. Nie wspominając już o okrojonym oprogramowaniu, no i pracy na tak małym wyświetlaczu.

iP4

Użytkownicy iPhone’a 5 i nowszych modeli nie będą mieli wymienionych wyżej problemów. Okazuje się, że 8 odsłona iOS została wydana z myślą o urządzeniach,których przekątna wynosi 4″ lub więcej. Nie ma się czemu dziwić, skoro wnętrzności iPhone’a 4S są dalekie od dzisiejszych standardów, z podobnego powodu Apple przestało wspierać iPhone’a 4.

Oprogramowanie nie tylko działa wolniej, ale są problemy z odpowiednim wyświetlaniem przeglądanej zawartości na 3,5″ wyświetlaczu poprawionego iPhone’a 4.

Pomimo tego samego procesora w iPodzie Touch 5ej generacji, teoretycznie oprogramowanie powinno mieć problemy, ale nie ma. Powodem jest 4″ wyświetlacz odtwrzacza MP3 giganta z Cupertino. Dzieki temu praca urządzenia z większą przekątną wyświetlacza na iOS 8 będzie bardziej komfortowa, niż na leciwym już smartfonie.

Miejmy nadzieję, że Apple znajdzie jakieś rozwiązanie tej sytuacji. W innym wypadku będzie trzeba wyposażyć się w nowsze urządzenie.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • kubens

  Hmm, chyba mam inną 4S, bo według mnie działa tak samo jak 7. Od wczoraj brak jakiś zawieszek, wszystko działa płynnie (zgodnie z „szybkością” 4s)

  • Krzysiek Borek

   Chyba Pan nie ma takiego problemu, jak wiele osób korzystających z tego modelu. Znajomemu nawet na 5S przycina, a bateria leci na łeb na szyję.

  • Czaruś Proszowski

   Zgadzam się, różnicy nie widzę wcale u siebie na 4S

   • Tomek

    Poczekaj na nowa wersje to szybko Apple nadrobi bys kupił nowego iphone’a :) żartuje :) fajnie ze Ci śmiga ;) ha mam i5 i bałem sie ze bedzie trochę gorzej ale jest git;)

    • Czaruś Proszowski

     Aktualnie i tak zamierzam sie do kupna 5S bo baterie w swoim mam dobitą, wiec roznica szybkosci bedzie widoczna

 • tzk

  Na moim 4s tez działa na pewnie nie gorzej niż na ios7

 • kudo

  Wchodząc na stronę z tym artykułem spodziewałem się, że dowiem się czegoś nowego, poznam jakieś przykłady, może zobaczę filmik od autora z przykładami, co wolniej działa itp. A dowiedziałem się jedynie, że z powodu mniejszej przekątnej ekranu działa wolniej i że najlepiej kupić nowego iphona. I że im większy ekran tym łatwiej się na nim pracuje.

  Marny poziom artykułu, mało informacji, odstaje poziomem od większości artykułów na tej stronie.

  Pozdrawiam.

  • kubens

   i jeszcze artykuł bazuje na raporcie z Ars Technica, bez uprzedniego zapoznaniem się z funkcjonowaniem oprogramowania na fizycznym telefonie.

 • Marcin

  Dla mnie działa nawet szybciej niż 7.1.2 bez problemu nic nie muli mi wystarcza 4s daje radę

  • Gp

   A co z tymi polskimi klawiaturami. Jest jakaś do wyboru. ?

 • Pauloo

  A wlasnie ze moj ip 4s radzi sobie nawet swietnie 16gb,,,

 • Neo

  Mogę tylko potwierdzić, że ósemka na 4s działa bardzo dobrze. Żadnych przycięć, zbędnego myślenia ani marudzenia ze strony 4s