Krzysiek Borek23.09.2015
Jak naprawdę działa tryb oszczędzania energii w iOS 9

Apple na tegorocznej prezentacji iOS 9 obiecało, że po aktualizacji poprawi się żywotność baterii, dzięki implementacji trybu oszczędzania energii — rzeczywiście tak jest?

Portal Wired wykonał testy tej funkcji i wszystko się zgadza, dopóki tryb jest uruchomiony. Wczesne recenzje iOS 9 pokazują, że żywotność baterii rzeczywiście się zmieniła, ale nikt poza nimi nie podał szczegółowych informacji na ten temat. Tryb oszczędzania energii pobiera od 70 – 80% rzeczywistego zasilania z baterii, choć jest to zależne od wielu zmiennych.

IMG_1870

IMG_1869 IMG_1871

W tym samym momencie, Wired daje do zrozumienia, że poprawki nie są zatrważające, ale większość użytkowników powinna je docenić. Szczególnie gdy za chwilę ma się rozładować ich iPhone.

Jeżeli tryb oszczędzania energii korzysta z 70% zasilania standardowego trybu, to żywotność baterii powinna wydłużyć się o 1,43 raza. 14h godzin działania, powinno zmienić się na 20. Należy pamiętać, że iPhone uruchamia automatycznie tryb dopiero po rozładowaniu baterii do 20%. W tym przypadku żywotność baterii wydłuża się o godzinę, to akceptowalny wynik. Nawet tyle powinno wam wystarczyć.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Spartakus

  U mnie tryb oszczędzania baterii na moim iPhone 5 to jedna wielka porażka, gdy go włączam to bateria pada dwa razy szybciej, masakra..

  • Argo

   iP5 ? Do muzeum z nim 😃

   • Spartakus

    Kupisz mi nowszego iPhone to 5 zaniosę do muzeum tak jak mówisz :)

   • raze

    A ty byś ni chciał tam na ciecia?

    • KOza

     Chciłbym:)

   • raze

    Jutro, jeśli nie masz 6s, zaproponuję ci wizytę na szrocie. Żenada polskiej złośliwości…