Krzysiek Borek23.07.2014
Jak naprawić problem z Wi-Fi po aktualizacji do iOS 7.1.2

Jeżeli ostatnio przeprowadziliście aktualizację waszych iUrządzeń do iOS 7.1.2 i macie problemy z Wi-Fi, to nie jesteście sami.

Wielu użytkowników ma z tym problem, dotyczy on braku możliwości połączenia z którąkolwiek siecią lub z jedną, której używaliśmy od dawna. Jeżeli macie ten problem, zachęcam Wam do przeczytania instrukcji, w jaki sposób możecie to naprawić.

01. Zapomnienie danej sieci i ponowna konfiguracja

W wielu przypadkach obecna metoda pomaga naprawić problem. Aby to zrobić postępujemy w następujący sposób:

 • Przechodzimy do Ustawień
 • Kierujemy się do Ustawień WiFi
 • Wybieramy naszą sieć i klikamy na ikonkę znaku zapytania
 • Klikamy na Zapomnij tę sieć
 • Jeszcze raz łączymy się z tą samą siecią WiFi

02. Przywracamy Ustawienia Sieciowy i uruchamiamy ponownie urządzenie

W niektórych przypadkach pierwsza metoda może nie zadziałać, więc musimy przywrócić ustawienia sieciowe, po czym uruchamiamy ponownie nasze iUrządzenie.

 • Przechodzimy do Ustawień
 • Następnie kierujemy się do ustawień ogólnych
 • Wybieramy wyzeruj
 • Klikamy na ustawienia sieciowe
 • Czekamy aż zakończy się proces zerowania Ustawień sieciowych, po czym łączymy się z siecią WiFi, na której występował problem

03. Odtwarzamy oprogramowanie iUrządzenia

Jeżeli powyższe metody nie zadziałają, będziemy zmuszeni do Odtworzenia oprogramowania urządzenia, z którego korzystamy. Aby odtworzyć oprogramowanie, postępujemy następująco.

 • Łączymy nasze iUrządzenie z komputerem lub Mac, za pomocą kabla USB i uruchamiamy iTunes
 • Będąc w iTunes klikamy na miejsce, w którym pojawił się iPhone lub inne podpięte urządzenie
 • W Informacjach ogólnych o urządzeniu klikamy na Odtwórz
 • Pojawi się komunikat o odtworzeniu oprogramowania urządzenia, więc klikamy na Odtwórz
 • Czekamy aż proces się zakończy

04. Udajemy się do sklepu Apple

Jeżeli nadal nie naprawiliśmy problemu sami, dobrze byłoby udać się do sklepu Apple. Być może urządzenie jest uszkodzone i należy oddać je do serwisu lub wymienić na nowe.

Jeżeli mieliście wyżej omawiany problem po aktualizacji iUrządzenia, w jaki sposób sobie z nim poradziliście?

Źródło: imore.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • mi5i3k

  Ja akurat problemów z Wi-Fi nie mam (jeśli występowały, to ponowne włączenie telefonu rozwiązywało sprawę), ale mam problem z tym, że jeśli w centrum powiadomień włączoną mam opcję widoku dnia kalendarza, iPhone respringuje się, gdy zsuwam z góry belkę (problem nie występuje, jeśli kalendarz w danym dniu jest pusty).
  Drugi problem to błąd w animacji otwierania folderów, jeśli włączona jest opcja zmniejszonej przezroczystości. Występuje dość niezły lag, jednakże nie jest to rażące, bo na co dzień mam tę opcję wyłączoną (no bo po co robić inaczej?).
  Wielokrotnie reinstalowałem urządzenie, korzystałem także z DFU, jednakże nic to nie podziałało. Najpierw myślałem, że to błąd, który zostanie w następnym apdejcie załatany – nic z tego. Pierwszy problem występuje bodaj od 7.0.4, a ten drugi – od 7.1. Jeśli ktoś zna rozwiązanie moich problemów, prosiłbym o napisanie. Z góry dzięki ;)
  PS Mój telefon to iPhone 4 na iOS-ie 7.1.2.

 • iP4))/)/!/!

  tez mam problem z tymi folderami!
  iP4

 • Rafciu

  U mnie wogóle nie działa WiFi w dodatku jak np wchodzę w kontakty telefon czasem myśli nieskończenie długo, długo myśli a dużo aplikacji także nie działa chyba czas oddać go do serwisu (iPhone 4S 32GB) :(

  • mi5i3k

   Też w sumie myślałem o jakimś serwisie (w sumie nie jest najgorzej, ale ostatnio coś mnie telefon wyrzuca z apek do ekranu początkowego), orientujesz się może, jak sprawa wygląda, jeśli fon jest po gwarancji?

   • iRafciu

    Znalazłem na stronie „my apple” listę zaufanych serwisów i pewnie udam sie do jednego z nich. W Bielsku nie znalazłem nic wiec pozostają Katowice i Kraków dam najpierw do wyceny naprawę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ps. Dziś bawiłem sie od znajomej „zwykła” 4 i chodzi o niebo lepiej niż mój 4S mimo ze oboje korzystamy z 7.1.2 ja po wejściu w kontakty, ustawienia mam min 15 sek zwis telefonu a u niej tego nie zauważyłem może to kwestia jakiś ustawień których nie zauważam. Szkoda by mi było sie ip pozbyć i znów szukać czegoś ;)

 • Dawix

  Witajcie, wszystko jest do naprawy :).
  Jeżeli problem powstał po aktualizacji (tzn. nie działa moduł wifi, słabo trzyma bateria itd.). Można to zrobić na dwa sposoby (a raczej trzy), pierwszy można wykonać samemu w domu grzejąc telefon a następnie chłodząc (problem może zostać naprawiony, lecz na jak długo.. nikt nie wie u jednego na dzień u drugiego na miesiąc i więcej). Drugim sposobem jest wymiana CHIPa (nie wyeliminuje to problemu z baterią ani zawieszaniem ale naprawi moduł wifi) jednak również gwarancja nie jest możliwa (pochodzić może parę miesięcy, pół roku może na stałe :) jedyny problem przy tej operacji to powstała temperatura (bez której wymiana CHIPa jest nie możliwa).
  Ostatni sposób skuteczny w 100% z gwarancją od 12 – 24 miesięcy, lecz kosztowny bo taka operacja kosztuje w granicach 400-600 zł (w zależności od konkretnego urządzenia). Jednak ten zabieg przywróci na stałe w 100% poprawne działanie telefonu. W razie pytań służę pomocą GG: 50544916 (wszelkich informacji oczywiście udzielam bezpłatnie :) także śmiało pisać, postaram się pomóc).

 • Iwona

  a ja swojego Iphone oddałam w profesjonalne ręce do naprawy, a mianowicie tutaj: http://iphone.poznan.pl// Znalazłam ten serwis po bardzo długich poszukiwaniach serwisu, który zajmuje się naprawą apple. Bo bałam się oddać do zwykłego serwisu ;/ i jestem mega zadowolona, fachowo szybko i w rozsądnej cenie.