Krzysiek Borek11.07.2014
Jak poradzić sobie z zawieszeniem systemu?

Obecnie wielu urządzeń na rynku posiada obudowy typu unibody i jeżeli zawiesi Nam się system, nie możemy sami wyjąć baterii, jednak jest na to rada.

Więc, jak możemy sobie poradzić w tego typu sytuacji ? Nie ma jednego rozwiązania, w końcu każde urządzenie ma inny system. Niektóre smartfony uruchamiają się ponownie poprzez przytrzymanie przycisku zasilania,w innych należy przytrzymać kombinację przycisków.

Poniżej zaprezentuje Wam rozwiązania dla paru różnych urządzeń. Weźcie pod uwagę, że aby to wykonać będziecie musieli przytrzymać kilka przycisków przez określony czas.

Bądźcie cierpliwi, niekoniecznie musi udać się za pierwszym razem.

 • iPhone: Przytrzymujemy przycisk zasilania i home do momentu wyłączenia urządzenia, potem uruchamiamy ją normalnie.
 • Samsung, Huawei, LG, Asus (Android): Przytrzymujemy przycisk zasilania do momentu wyłączenia urządzenia, po czym uruchamiamy je w normalny sposób.
 • Sony, HTC (Android): Przytrzymujemy przycisk zasilania i przycisk od regulacji głośności (vol up), po czym smartfon się wyłączy. Następnie uruchamiamy go w normalny sposób. Niektóre urządzenia Sony posiadają przycisk od ponownego uruchamiania, jest on w Xperii Z2, zaraz obok gniazda microSIM.
 • Motorola, Nokia Lumia: Przytrzymujemy przycisk zasilania i regulacji głośności (vol dwn), do momentu, w którym się wyłączy. Następnie uruchamiamy telefon ponownie, o ile sam się nie uruchomił.
Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • tomek

  To ios sie zacina ? :)

 • Krih

  Po JB czasem jak sie ma dużo modów wrzuconych to lubi sie zawiesić, czysty nie złamany ios przez 5 lat mi sie nie zawiesił ani razu ;-)

 • Emil z drewutni

  MI się zawiesił czysty iOS. Co prawda raz przez dwa lata ale za to bez najmniejszego powodu. Zero reakcji na dotyk, pokrzaczkowany obraz. Pomogla kombinacja klawiszy j.w.

 • Dori Pomidori

  dzięki!