Krystian20.02.2014
Jak powinien wyglądać iOS in the Car

Dotykowe ekrany w samochodzie to jedna z gorszych rzeczy jaka może się tam pojawić. Póki były tam montowane tradycyjne przyciski sprawa wbrew pozorom była ułatwiona.

Podczas prowadzenia można było spokojnie wymacać, co chcemy włączyć. Po jakimś czasie posiadania jednego samochodu nie stanowi to żadnego problemu. Z ekranem dotykowym jest gorzej, nic nie wymacamy, jak będziemy próbować, to prawdopodobnie po włączamy wszytko, tylko nie to co chcemy.

Na ratunek wprawdzie idzie Apple z nowym systemem iOS in the Car, ale praktycznie jest to to samo, co robią inni. Możemy oczywiście próbować się komunikować za pomocą głosu, Siri jednak nie jest jeszcze tak idealna żeby obsłużyć wszystkie funkcje.

Nieoczekiwanie z pomocą przyszedł projekt projektanta Matthaeus Krenn z San Francisco. Nie jest może to rozwiązanie idealne, może potrzebowało by dłuższego czasu do nauki każdej funkcji i gestu – jednak zdecydowanie łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze niż poszukiwanie przycisku na ekranie w trakcie jazdy. Na filmiku możecie dokładnie zobaczyć, na czym ten projekt polega.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_