Krzysiek Borek26.03.2014
Jak powstał pierwszy iPhone?

Pewnie wielu z Was zastanawia się , jak tak na prawdę powstał iPhone. Jeden z inżynierów Apple‚a rzuca światło na tą sprawę.

W jednym z ostatnich wywiadów, starszy inżynier odpowiedzialny za iPhone’a wytłumaczył, jak powstał jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie.

iPhone2G

Planem firmy z Cupertino było jak najlepsze wykonanie pierwszego smartfona w historii firmy. Greg Christie, rozmawiając z WSJ, rzucił nieco światła na projekt Purple, który doprowadził do stworzenia iPhone’a.

W pewnym momencie Steve Jobs powiedział mu wprost, grupa ma na to dwa tygodnie, jeżeli nic nie wymyślą, ktoś inny przejmie projekt: „Steve’owi dzięki tego typu słowom się udało”. Chciał wielkich pomysłów i konceptów. W końcu niesamowicie mała grupa zaprezentowała ekran dotykowy, który odblokowywał się przesuwając po nim palec – nie posiadał fizycznej klawiatury. Wczesne testy oprogramowania były przeprowadzane na plastikowym ekranie dotykowym zespolonym ekranem Maca – było to podejście do testów procesora, który miał małe zasilanie.

Christie miał za zadanie prezentować Jobsowi wszystko 2 razy w ciągu miesiąca. Po pewnym czasie projekt zatwierdzono, jednakże to był moment, w którym praca zaczęła się na poważnie. Był to 2 i pół letni maraton, w którym Jobs był informowany o najmniejszym nawet szczególe. 6 miesięcy po zapowiedzi iPhone’a trafił on do sprzedaży.

Źródło: endgadget.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek