Krystian15.04.2014
Jak prawidłowo skalibrować jasność ekranu w iOS

iOS został zaprojektowany w sposób prawie uniemożliwiający niepoprawne działanie. Zdarzają się jednak różne sytuacje i czasem trzeba mu pomóc.

Tak jest właśnie w sytuacji, gdy szwankuje automatyczne ustawianie jasności ekranu. Swoją droga, funkcja ta jest chyba jedną z najlepiej dopracowanych w iOS – a na pewno ze wszystkich telefonów dostępnych na rynku. Kto z Was używał Androida przez jakiś czas od razu wie, o co chodzi. Wracając jednak do tematu, czasem warto przekalibrować automatyczne ustawienie jasności.

Kalibracja.onetech.pl

Aby tego dokonać musimy wykonać kilka prostych kroków:

1. Przechodzimy do Ustawienia -> Tapety i Jasność i wyłączamy automatyczną jasność
2. W zupełnie ciemnym pomieszczeniu zmniejszamy skale jasności prawie do zera – musi być to wygodny dla nas poziom
3. W bardzo jasnym miejscu ustawiamy jasność na maks, lub też troszkę niżej – im mniej ustawimy, tym więcej prądu zaoszczędzimy.

Ostatnim etapem tej jakże złożonej operacji jest ponowne włączenie automatycznego ustawiania jasności.

Gotowe! Tym sposobem ustawiliśmy maksymalny i minimalny punkt jasności. W nocy telefon nie będzie nas oślepiał, a za dnia oszczędzimy trochę cennej energii w baterii.

Źródło: makoweabc.pl
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • MJ

  Wydaje mi się, że brakuje tutaj kroku 4? Po ustawieniu w ciemnym minimum, potem w jasnym prawie maks, nie włączamy na nowo automatu? Bo to, co jest napisane brzmi jak ustawianie ręczne za każdym razem w zależności od warunków = instrukcja dla idiotów ;)

  • Rzeczywiście mi uciekło, dzięki :-)

 • Jac

  A mi sie wydaje że ten co pisze te bzdety, myśli że wszyscy są tacy głupi jak on mądry. Żenada.

 • djakdekiel

  „Kto z Was używał Androida przez jakiś czas od razu wie, o co chodzi.” Tzn? Bo nie wiem o co chodzi.

  • W Androidzie działa fatalnie, nie da się ustawić jaką jasność preferujemy – auto to auto i z reguły ekran jest ciągle za ciemny. Podczas wyjść potrafi ściemnić się, albo nie reaguje na zmianę oświetlenia – totalnie niewygodne i strasznie irytujące. Są wprawdzie różne programy, ale one też pozostawiają wiele do życzenia. Sprawdziłęm wszytko co się dało i nic nie działa choćby trochę tak, jak automat w iPhone.

   • Dżenkins

    Głupoty pleciesz, nigdy nie miałem problemu z automatyczną regulacją jasności!

 • Slawo

  Bardziej chyba istotne jest to maximum dla baterii ? Ja ustawiłem przyciemnienie maksymalne bo takie mi odpowiada najbardziej natomiast jasność maksymalną zmniejszyłem i dzięki temu oszczędzę Trochę bateri.

 • Dawid Liwski

  Ja robię jeszcze inaczej: wchodzę w ustawienia jasności, blokuje iPhone’a, zakrywam czujnik palcem, odblokowuję (czujnik nadal zakryty), zmniejszam jasność do 0% i wtedy zabieram palec – iPhone automatycznie się rozjaśnia, a po wejściu do zupełnie ciemnego pomieszczenia – wraca do ok. 0-5%