Krzysiek Borek02.08.2016
Jak przedłużyć działanie angielskiej wersji Pangu do wykonania Jailbreak iOS 9.2 – 9.3.3

Ostatnio myślałem nad zainstalowaniem angielskiej wersji narzędzia Pangu, ale otrzymanie tygodniowego lub rocznego certyfikatu do używania programu to loteria.

Dlatego postanowiłem, że będę używał Chińskiej aplikacji, ale użytkownicy korzystający z nowszej mogą przedłużyć jej działanie.

Cydia.1

Po tygodniu od zainstalowania powinien pojawić się błąd „Pangu is no longer available” (przy każdym uruchomieniu programu). Błąd jest obecny zazwyczaj podczas ponownego wykonania Jailbreak (po ponownym uruchomieniu lub rozładowaniu baterii).

Zatwierdzenie komunikatu sprawi, że zostaniemy przeniesieni do ekranu głównego i zostaniemy bez Jailbreaka. Wszystko z powodu terminu ważności certyfikatu, którego użyło Pangu do podpisania aplikacji (zazwyczaj jest ważny 7 dni). Jednym z rozwiązań jest ponowne podpisanie aplikacji przez Cydia Impactor i umieszczenie jej na urządzeniu lub prosty trik, który nie wymaga komputera.

  1. Przechodzimy do Ustawienia – Ogólne – Data i Czas , wyłączamy Ustaw automatycznie.
  2. Potem wprowadzamy datę przed wygaśnięciem certyfikatu.
  3. Po zakończeniu operacji wracamy do ekranu głównego i uruchamiamy aplikację mobilną Pangu. Jeżeli wszystko zrobiliście poprawnie, będziecie mogli zrobić Jailbreak ponownie.
  4. Wykonujemy Jailbreak ponownie.
  5. Po respringu wracamy do Ustawienia – Ogólne – Data i Czas i włączamy Ustaw automatycznie.

Pamiętajcie, że będziecie musieli powtarzać cały proces, co jakiś czas, ale to powinno wam wystarczyć, jeżeli nie chcecie sami przepisać terminu ważności certyfikatu na rok.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek